X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszyscy jesteśmy pieszymi. MJN i projekt nowych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 09:50
Projekt warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i koalicji Ruchów miejskich przewidujący m.in. odholowywanie aut zaparkowanych na chodnikach trafił właśnie do sejmowej Komisji do Spraw Petycji. 
Audio
  • Na czym polega projekt zmian w kodeksie ruchu drogowego proponowany przez Miasto Jest Nasze i Ruchy miejskie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/GLady

Dziś serwujemy liczne ułatwienia dla kierowców, o infrastrukturze dla pieszych myśli się mniej. A przecież wszyscy jesteśmy pieszymi Barbara Jędrzejczyk

- Dziś kierowcy znają prawo o ruchu drogowym, albo powinni je znać. Często się zdarza, że tego prawa nie respektują - mówi Barbara Jędrzejczyk z Pieszej Masy Krytycznej. - Efekt jest taki, że parkując na chodniku, co mogą robić, nie zachowują dostatecznej odległości dla pieszego, która w przepisach wynosi 1,5 metra - czesto jest mniej albo przestrzeń pozostawiona pieszemu nie pozwala mu bezpiecznie przejść - dodaje. 

Projekt Miasto Jest Nasze to ukłon w stronę pieszych, szczególnie tych z niepełnosprawnościami, rodziców z wózkami dziecięcymi, w stronę osób starszych czy tych poruszających się z większym bagażem. 

Posłuchaj o szczegółach projektu warszawskiego stowarzyszenia i dziś obowiązujacych przepisach w materiale Weroniki Puszkar.


Czytaj także:
parkowanie 1200.jpg
Jak rozwiązać problem zatarasowanych autami chodników?

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 6.23

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Holenderski rowerzysta nie pojedzie z telefonem w ręku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 12:06
W 2002 roku Holandia objęła kierowców zakazem trzymania telefonów w ręku, podczas prowadzenia pojazdu. Wyłączeni spod zakazu byli jednak cykliści. Od lipca 2019 roku to się zmieni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

2021 rok - Unia bez jednorazówek

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 10:52
Parlament Europejski poparł wprowadzenie w całej Unii zakazu sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku. Plastikowe kubki, sztućce, talerze, rurki odejdą w zapomnienie. 
rozwiń zwiń