X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szukasz pracy? Będziesz wiedział, ile płacą

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 10:00
Sejm pracuje nad nowelizacją Kodeksu pracy, z której wynika, że ogłoszenia z ofertami pracy będą musiały zawierać informację o wysokości proponowanego wynagrodzenia.
Audio
  • Stawka wynagrodzenia w ofertach pracy - propozycja nowelizacji przepisów (Czwórka/Pierwsze słyszę)
W Sejmie znajduje się poselski  projekt wprowadzający wymóg podawania  kwoty brutto wynagrodzenie w ofercie pracy.
W Sejmie znajduje się poselski projekt wprowadzający wymóg podawania kwoty brutto wynagrodzenie w ofercie pracy.Foto: shutterstock, Potstock

Zgodnie z zapisami nowelizacji ogłoszeniodawca będzie zobowiązany do zawarcia w ofercie informacji o proponowanym wynagrodzeniu brutto - konkretną stawkę lub widełki. Dziś tylko niewielki odsetek pracodawców informuje kandydatów o zarobkach na danym stanowisku. 

- Gdy popatrzymy na polski rynek pracy, to ogłoszeń, w których możemy znaleźć widełki wynagrodzeń, mamy zaledwie kilka procent - mówi Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Najczęściej zamieszczają je w ogłoszeniach instytucje publiczne, administracja, część firm prywatnych również, często są to praktyki przeniesione z ich zagranicznych doświadczeń. 

Weronika Szkwarek analityk bankier.pl podkreśla, że tego typu widełki są już stosowane, od lat, w ogłoszeniach dla informatyków i programistów. 

Skąd dziś czerpiemy wiedzę o zarobkach w danej firmie? Jak powinno wyglądać wprowadzenie nowego przepisu? O tym w materiale z "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Dominik Olędzki 

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 7.14

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obcokrajowcy na rynku pracy. "Nasi" czy "inni"?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 12:10
- Kiedy w firmie pracownicy mają problemy z akceptacją cudzoziemców, warto zastosować kilka sprawdzonych sposobów rozwiązywania tego typu problemów. Na przykład zatrudnionych obcokrajowców od razu wprowadzać w życie firmy, znaleźć im opiekunów, którzy pomogą zintegrować się z resztą - opowiada Tomaszem Dudek, dyrektor zarządzający OTTO Work Force.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód - jubiler. Czy piękno może się opatrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 16:57
Złoto, srebro, kamienie szlachetne - wszystko to jubiler musi umieć obrobić z chirurgiczną precyzją. Jak z jego perspektywy wygląda praca z pięknymi przedmiotami i czy piękno może się opatrzeć?  
rozwiń zwiń