Wymarzone studia, poranne wstawanie i stres - jak dobrze zacząć dzień?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 16:59
Czy sprzątanie pomaga walczyć ze stresem, a wstawanie z samego rana czyni nas nieszczęśliwymi? I co warto studiować? O tym w środowy poranek. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/oatawa

Audycję rozpoczniemy jednak od... rankingu rzeczy, które najbardziej przeszkadzają nam w pracy. Z badania przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiej firmy Poly wynika, że są to m.in. głośne rozmowy współpracowników przez telefon, a także rozmowy toczone pomiędzy kolegami z pracy. Co jeszcze nam przeszkadza? O tym w pierwszej godzinie audycji. Po godz. 7.15 udowodnimy, że sprzątanie jest świetną metodą walki ze stresem. Poprawia nastrój, wyzwala adrenalinę i zapewnia spokój umysłu oraz poczucie kontroli. 

Po godz. 8.15 zaś sprawdzimy, czy rzeczywiście wstawanie rano może nas unieszczęśliwiać, a po godz. 8.25 w Czwórce pojawi się Beata Pietrzyk z Jobhouse. Porozmawiamy o tym, jakie kierunki studiów zapewnią nam najlepszy start na rynku pracy.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w środę w godz. 6.00 - 9.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia studia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorosłość i tęsknota. Jak opuścić rodzinny dom?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 11:30
– Wszystkie emocje, które są związane z rozłąką, czyli tęsknota, smutek, poczucie osamotnienia, można oswoić – mówiła psycholog i psychoterapeutka Anna Jędrzejuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ich pcha na psychologię? Czy później trzymają się razem?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 10:26
- Psychologia pozwala odpowiedzieć na wszystkie podstawowe pytania, jakie człowiek sobie zadaje - mówią zgodnie absolwentka i studentka psychologii.  - Później psycholog pomaga znaleźć odpowiedzi w sobie. To kierunek dla tych, którzy są ciekawi tego jaki jest człowiek - dodają.  
rozwiń zwiń