140 filmów za darmo w internecie. Legalnie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 08:35
Pokaźna biblioteka filmów i seriali trafiła do sieci w ramach akcji "Klasyka polskiego kina" w serwisie vod.pl. Jest tam i "Rewers", i "Va Bank", a także "Nóż w wodzie" czy "Pokolenie". 
Audio
  • Wiktor Piątkowski opowiada o filmach udostępnionych w ramach akcji "Klasyka polskiego kina" (Pierwsze słyszę)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/

Wśród tych zbiorów znalazły się obrazy, które zmieniły polskie kino, debiuty reżyserskie czy aktorskie. Obejrzeć je można za darmo, nie trzeba nawet zakładać konta.

- To jest w dużej mierze biblioteka Studia Filmowego Kadr, które już ma kilkadziesiąt lat tradycji. Widzowie mają z czego wybierać, tych klasyków nie trzeba już nigdzie szukać, kombinować - mówi Wiktor Piątkowski z Bahama Films. - Znajdziemy tam wiele znanych produkcji, ale też te mniej popularne - dodaje. 

Obok "Noża w wodzie" znajdziemy "Podróż za jeden uśmiech", "Va Bank", "Stawkę większą niż życie", "Kogel-mogel", "Seksmisję" czy "Pokolenie", jeden z pierwszych filmów Andrzeja Wajdy. Wiktor Piątkowski zwraca też uwagę na zekranizowane lektury szkolne, "Chłopów" czy "Krzyżaków". Część z tych filmów została też poddana rekonstrukcji cyfrowej, co bardzo poprawiło jakość dawnych obrazów. Co jeszcze odnajdziemy w vod.pl? Czy pod hasłem "Klasyka polskiego kina" są też filmy nowsze? O tym m.in. w materiale z audycji "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 26.09.2019

Godzina emisji: 7.25

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Brudny Henryk". Powrót PRL-u w uniwersalnym stylu retro

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 15:25
Konrad i Michał Domaszewscy to autorzy i twórcy "Brudnego Henryka", czyli internetowego serialu o policjancie z czasów PRL-u. - To trochę nostalgiczne kino. Pamiętamy tamte czasy, bo sami urodziliśmy się w latach 80., a dziś retro powraca nie tylko w muzyce, ale i w filmie - mówili w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie seriale historyczne. Jest co oglądać!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 13:19
Polska historia to dla wielu twórców źródło inspiracji. Tych, od lat dostarcza też filmowcom i twórcom seriali. 
rozwiń zwiń