Malcolm XD: "Pastrami" dedykuję emerytom i nerdom

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 13:50
13 listopada ukazała się nowa książka twórcy internetowego i autora "Emigracji". - "Pastrami" to zbiór past, które w większości były już dostępne wcześniej w różnych miejscach w internecie - tłumaczy Malcolm XD. - Ale jest też content bonusowy, ilustracje oraz wprowadzenie od uznanych literatów, z którymi się "zaziomowałem". 
Audio
  • Malcolm XD - od "Emigracji" do "Pastrami" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Malcolm XD
Malcolm XDFoto: Joanna Bernat/GWFoksal

Malcom XD drukuje internet?

Choć "Pastarmi" to zbiór publikowanych już tekstów, gość Czwórki nie uważa, że nowa książka jest "drukowaniem internetu". - Jak wydaliśmy "Emigrację" to okazało się, że spodobała się ona ludziom, którzy nie są biegli w korzystaniu z sieci. "Pastrami" to nasze wyjście im na przeciw - wyjaśnia gość Czwórki. - Poniekąd "Pastrami" to propozycja dla emerytów, a poniekąd dla pastowych nerdów - zaznacza.

W każdej paście jest prawda

Czytaj także

czwórka malcolm xd 1200.jpg
Malcolm XD. Jak zachowa anonimowość podczas spotkań autorskich?

W książce pojawiają motywy, które przyniosły Malcolmowi XD rozpoznawalność w sieci. Są wśród nich m.in. historie starego - fanatyka wędkarstwa, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Patologa i Pauliny. - W każdej paście jest odrobina prawdy, tak jak to było w "Emigracji" - tłumaczy rozmówca Kamila Jasińskiego. - W jednych mniej, w innych więcej. A najwięcej w historii o jeżdżeniu pociągami - dodaje. 

Jak Malcolm XD reaguje na hejt w sieci? Dlaczego nadal chce być anonimowy? O tym m.in. w dołączonym podcaście.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Malcolm XD (twórca internetowy, autor "Emigracji" i "Pastrami")

Data emisji: 13.11.2019

Godzina emisji: 8.25

kul/pj

Czytaj także

Mitomania. Talk-show, który obnaża oblicze polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 13:00
- Jest publiczność, jest bohater wieczoru, czyli pisarz bądź pisarka, i jestem ja - prowadzący, który wciela się w postaci z książek - opowiada Piotr Seweryn Rosół, twórca internetowego talk-show "Mitomania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny WWW. Jak narodził się internet?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 13:10
Na początku aplikacja miała pozwolić na szybszy przepływ dokumentów i artykułów w obrębie świata akademickiego. Oto krótka historia World Wide Web?
rozwiń zwiń