Łata Miasta w Katowicach. Gdzie znajdziesz ich murale?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 16:40
Łata Miasta to projekt streetart'owy, który wykorzystuje elementy multimedialne. Główną ideą jest łatanie ubytków w poniszczonej tkance miejskiej i nadawanie jej nowego charakteru.
Audio
  • Czym jest i jak działa Łata Miasta? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Łata Miasta w Fabryce Porcelany w Katowicach
Łata Miasta w Fabryce Porcelany w KatowicachFoto: Miłosz Konieczko, Milo Banachowicz

- Na początku Łata miała być QR kodem, który ludzie mogą zczytywać sobie telefonem. Odeszliśmy od tego pomysłu i teraz Łata Miasta pojawia się w miejscach wybrakowanych, które zaczynają niszczeć. Wypełniamy je treścią wizualną i tym samym zwracamy uwagę mieszkańców Katowic na elementy przestrzeni miejskiej, które bardzo często są pomijane - wyjaśniają goście Czwórki.

Łata Miasta w Fabryce Porcelany w Katowicach Łata Miasta w Fabryce Porcelany w Katowicach

Najnowszą realizacją Miłosza Konieczko i Milo Banachowicza jest mural w Fabryce Porcelany. Pojawił się on obok malowidła, które odsłonięto w ubiegłym roku w ramach Katowice Street Art AiR. Tamten mural - wzorowany na figurkach - z wizerunkami kotów projektu Mieczysława Naruszewicza, wykonał Artur Wabik. Jakie znaczenie ma wspólne dzieło Łaty Miasta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Miłosz Konieczko i Milo Banachowicz (Łata Miasta)

Data emisji: 20.11.2019

Godzina emisji: 8.15

kul/kd

Czytaj także

Saucony Art Wall. Aqualoopa, pyton i żeński punk rock

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 12:35
Na warszawskim, lewym brzegu Wisły powstała kolejna praca w ramach Saucony Art Wall, tymczasowej galerii miejskiej, na której co miesiąc inny artysta tworzy swój mural. Co zaprezentował Igor Aqualoopa Chołda?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdy artyści grają w gry - powstaje wystawa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:16
- Lubimy gry i na wspólne granie spotykamy się regularnie raz w tygodniu - mówią Bartosz Szymkiewicz i Maciek Łazowski, organizatorzy ekspozycji. - Chcieliśmy zrobić coś więcej, niż tylko grać, a w jakiś kreatywny sposób oddać hołd grom. Tak powstała wystawa "Tylko te gry i gry" - dodają. 
rozwiń zwiń