Na czarną godzinę. Oszczędności w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 09:50
Wielu z nas trzyma w banku pieniądze na czarną godzinę. Czy są one bezpieczne? A może pandemia to okazja na pomnożenie swoich oszczędności?
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Melpomene/Shutterstock.com

Maciej Wójcik z ekspertami zastaniawią się, w co warto teraz inwestować, aby posiadane przez nas środki nie straciły za dużo na wartości.

Po godz. 8.00 zajrzymy do kuchni, bo ostatnie badania dowodzą, że pieczenie i gotowanie skutecznie poprawia nastrój i to nawet na kilka dni. Do badania zaproszono grupę 658 studentów. Zostali oni poproszeni o prowadzenie przez 13 dni dziennika, w którym spisywać będą swoje aktywności, a także obserwacje związane z codziennym nastrojem. Gdy tylko w dziennikach pojawiała się wzmianka o wykonywaniu właśnie tych czynności, można było zauważyć następującą po niej poprawę nastroju.

O 8.45 opowiemy o KoronaScience - darmowym, internetowym kursie dla studentów, który będzie wliczany w punkty ECTS, co oznacza, że może być zaliczony jako przedmiot w toku naszych studiów. 

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w czwartek (26.03) po godz. 7.05, program poprowadzi Kamil Jasieński. 

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubezpieczenia domowych zwierząt coraz bardziej popularne

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:56
Chcąc oszczędzić na wizytach u weterynarza, właściciele czworonogów chętniej wykupują polisy. Pracodawcy również nie zapominają o pupilach swoich pracowników - dodatek weterynaryjny pojawia się wśród benefitów pozapłacowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny benzyny a koronawirus. Dlaczego paliwo tanieje?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 12:09
Tak tanio do pełna już dawno nie tankowaliśmy. Na światowych rynkach cena ropy naftowej jest wyjątkowo niska. Spadają również ceny paliw na stacjach benzynowych. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest epidemia koronawirusa.
rozwiń zwiń