Ubezpieczenia domowych zwierząt coraz bardziej popularne

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 18:56
Chcąc oszczędzić na wizytach u weterynarza, właściciele czworonogów chętniej wykupują polisy. Pracodawcy również nie zapominają o pupilach swoich pracowników - dodatek weterynaryjny pojawia się wśród benefitów pozapłacowych.
Audio
  • Ubezpieczenia dla zwierząt - warto? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Billion Photos/Shutterstock.com

hulajnoga miasto 1200.jpg
Obowiązkowe ubezpieczenie OC na hulajnogi

Na rynku dostępne są dwa rodzaje ubezpieczeń dla czworonogów. - Najbardziej typowe to te, związane z domowymi szkodami, które te zwierzęta mogą wyrządzić - tłumaczył Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń. - Drugi i coraz częściej wykupowany rodzaj ubezpieczeń pokrywa m.in. koszty leczenia psa czy kota w klinikach weterynaryjnych - tłumaczy ekspert. A jak zaznacza bloger finansowy Tomasz Jaroszek, coraz częściej benefity w postaci takich ubezpieczeń swoim pracownikom proponują szefowie firm. - Niektórzy oferują także m.in. możliwość przyjścia do pracy z psem, jeśli wiemy, że nie zdążymy wyjść z nim na spacer - tłumaczył ekspert. 

Ubezpieczenie zwierzęcia zawiera różnego typu usługi, ale także limity, dotyczące częstotliwości korzystania z gabinetów lekarskich, czy zakresu badań. Kiedy zakup takiego ubezpieczenia jest opłacalny i ile to kosztuje? Na jakie benefity jeszcze ze strony pracodawcy mogą liczyć pracownicy, posiadający czworonogi? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotował Dominik Olędzki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 8.17

Czytaj także

Co młodzi wiedzą o biznesie? "Że trzeba mieć otwartą głowę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:00
- Future Makers Challenge ma otworzyć młodym ludziom i głowy, i zmysły na to, w jaki sposób funkcjonuje biznes - opowiada współautor programu Piotr Olesiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Forbes" ogłosił listę najlepiej zarabiających youtuberów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 11:03
Pierwsze miejsce zajął 8-latek specjalizujący się w recenzjach zabawek. W krótkim czasie stał się influencerem o światowym zasięgu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w przepisach o bitcoinie. Ile zapłacisz podatku?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 11:48
- Opodatkowaniu w wysokości 19 proc. będzie podlegała wymiana waluty wirtualnej na środek płatniczy, towar, usługę lub prawa majątkowe inne niż waluta wirtualna - mówi mecenas Piotr Bienkiewicz.
rozwiń zwiń