Quentin Tarantino recenzuje w sieci stare filmy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 19:17
Niedawno po ukończeniu swojego ostatniego filmu "Pewnego razu w Hollywood" Quentin Tarantino zakomunikował, że przez jakiś czas chce odpocząć od zawodu reżysera. Internauci odkryli, że ostatnio zajął się innym fachem. W sieci recenzuje stare filmy.
Audio
  • Quentin Tarantino #zostajewdomu i recenzuje filmy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Quentin Tarantino
Quentin TarantinoFoto: Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Reżyser regularnie publikuje wnikliwe omówienia i recenzje obejrzanych filmów na stronie swojego kina New Beverly Cinema. Ze względu na międzynarodową pandemię koronawirusa COVID-19 wszystkie seanse zostały tam zawieszone na czas nieokreślony. Filmowe rekomendacje właściciela placówki – konsekwentnie publikowane w zakładce Tarantino's Reviews – stanowią jednak znakomitą rekompensatę dla widzów i internautów. 

- To, że reżyser zajął się recenzowaniem filmów nie dziwi. Ten, kto śledził jego karierę wie, że jest zadeklarowanym kinomanem i w małym palcu ma wiedzę na temat "dziesiątej muzy" - komentował krytyk z Filmweb.pl Łukasz Muszyński.

Długo i z ogromną pasją rozkłada ukochane filmy na czynniki pierwsze. Biorąc pod uwagę liczbę obejrzanych przez niego filmów, gdyby nie został filmowcem, najprawdopodobniej byłby właśnie krytykiem. Na stronie New Beverly Cinema można znaleźć już ponad trzydzieści filmowych poleceń.

- Dobór filmów też nie powinien dziwić. Szczególną miłością Tarantino darzy kino gatunkowe, produkcje klasy B i zapomniane perełki. Sięgając po te recenzje, możecie liczyć na świetne pióro i błyskotliwe obserwacje oraz wiele anegdot z planu twórców - mówił Łukasz Muszyński. Dla kinomanów to lektura obowiązkowa.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 8.04.2020

Godzina emisji: 8.41

Czytaj także

James Dean zagra w filmie wojennym 64 lata po swojej śmierci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 13:32
Po 64 latach od śmierci James Dean kolejny raz  pojawi się na dużym ekranie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Utracony raj". Walka o tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 17:15
Olivier Magis to nominowany do nagrody Oscara belgijski filmowiec, którego najnowszy, pełnometrażowy film "Utracony raj" mogliśmy zobaczyć w ramach przeglądu filmowego HumanDocs. To historia niezwykłej odwagi i determinacji o zachowanie własnej tożsamości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Short Waves Festival - bezpieczny i ekologiczny

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 11:53
W tym roku Short Waves Festival odbywa się pod hasłem "Fixing the Future". - To nasza oś tematyczna, kierunek patrzenia kuratorów i programerów festiwalu - wyjaśnia Emilia Mazik, dyrektor Short Waves Festival. - To zorientowanie na przyszłość, to także zorientowanie na teraźniejszość i najważniejsze problemy współczesnego świata - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

#Zostańwdomu z Gombrowiczem, Kolskim i z Komedą

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 15:00
Codziennie o godz. 20.00 na stronie głównej Ninateka.pl odbywają się pokazy wybranych fabuł, dokumentów i spektakli.
rozwiń zwiń