Czyściutkie mieszkania na wynajem?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 07:55
Popularny serwis pośredniczący w krótkoterminowym wynajmie mieszkań stawia na czystość i bezpieczeństwo, wprowadza zmiany w regulaminie wynajmu. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Na stronie serwisu pojawiła się informacja o zmianie regulaminu, która podyktowana jest trwającą pandemią koronawirusa. Firma zacznie wymagać, by wynajmowane powierzchnie pozostawały wolne przez 24 godziny pomiędzy wymeldowaniem, a rozpoczęciem nowej rezerwacji, dzięki czemu właściciele mieszkań będą mieli więcej czasu na sprzątanie. Nowy wymóg opiera się na zaleceniu Centrum Kontroli Chorób, aby "zająć się możliwością pojawienia się cząstek, które mogą pozostać w powietrzu przez kilka godzin". Czy w innych miejscach wprowadzana zostanie również taka kontrola czystości wynajmowanych mieszkań? Przyjrzymy się temu problemowi tuż po 8.15. 

W pierwszej godzinie audycji zaprosimy Was do teatru. Na całym świecie spektakle udostępniane są w serwisie YouTube. National Theatre w Londynie dołącza do akcji z "Frankensteinem" i "Antoniuszem i Kleopatrą" w repertuarze. Przedstawienia będą miały premierę w czwartki i będzie można oglądać je przez kolejny tydzień. Londyński Teatr ogłosił, że Benedicta Cumberbatcha (znanego jako Sherlock Holmes) znów zobaczymy we "Frankensteinie". Sztukę wyreżyserował Danny Boyle, znany z oscarowego "Slumdoga. Milionera z ulicy" i "Trainspotting".

O 8.30 zapraszamy do Kącika literackiego, w którym Vienio przeczyta "Do przyjaciela" Jana Kochanowskiego. O 8.35 Książka w Czwórce czyli: "Mikrotyki" PabloPavo czyta Olaf Lubaszenko.

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w czwartek (07.05) po godz. 7.05, program poprowadzi Kamil Jasieński. 

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lokal na kwarantannę? Turystyka próbuje uniknąć strat

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 14:00
Właściciele mieszkań na wynajem krótkoterminowy w reakcji na na pandemię koronawirusa zaczęli oferować lokale na kwarantannę. Czy to dobry pomysł?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak pomaga w Tajlandii. Jak wesprzeć najbardziej potrzebujących?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 21:59
Amadeusz Sarnecki na tajskiej wyspie Phuket pomaga lokalnym mieszkańcom. Wielu z nich straciło źródło utrzymania - bo turystów brak. Razem ze swoją dziewczyną przygotowuje i wydaje posiłki potrzebującym.
rozwiń zwiń