Polak pomaga w Tajlandii. Jak wesprzeć najbardziej potrzebujących?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 21:59
Amadeusz Sarnecki na tajskiej wyspie Phuket pomaga lokalnym mieszkańcom. Wielu z nich straciło źródło utrzymania - bo turystów brak. Razem ze swoją dziewczyną przygotowuje i wydaje posiłki potrzebującym.
Audio
  • Tajlandia w czasie pandemii. Jak pomóc najbardziej potrzebującym? (Czat Czwórki)
Krabi, Tajlandia.
Krabi, Tajlandia.Foto: Shutterstock.com/ESB Professional

zakupy1200.jpg
Czy pandemia przekona nas do minimalizmu?

Polacy dla Tajów - zrzutka na pomoc najuboższym

Nie wszyscy Polacy zdążyli wrócić z dalekich podróży przed zamknięciem granic. Przymusowe wakacje stały się dla niektórych z nich okazją do niesienia pomocy tam, gdzie się zatrzymali. Amadeusz Sarnecki razem ze swoją dziewczyną i siostrą przygotowuje i wydaje posiłki najuboższym.

"Sytuacja części mieszkańców jest dramatyczna"

- Większość przychodów na wyspie Phuket generowana jest z turystyki. Obecna sytuacja niemal całkowicie sparaliżowała przemysł. Ruch został wstrzymany, hotele zamknięte, na wyspie zostały tylko osoby, które mieszkają tu na stałe. Wiele osób straciło pracę, sytuacja wielu rodzin nagle dramatycznie się pogorszyła - komentował. 

5G 1200.jpg
Dlaczego wierzymy w teorie spiskowe?

Z posiłków korzystają setki potrzebujących

W trudnych czasach pandemii, niektórzy z mieszkańców wyspy zdecydowali się na działanie. Zorganizowali zbiórkę, dzięki której udało się ugotować i wydać ponad 200 obiadów. Jednorazowa akcja przerodziła się w aktywną pomoc potrzebującym. Za pośrednictwem Facebooka para informuje, gdzie można zgłosić się po posiłek i w jaki sposób pomóc.

Wesprzyj akcję. Pomóc może każdy

- Wsparło nas ponad 700 osób z Polski, udało się zebrać pond 50 tysięcy złotych. 100 procent wpłat jest przekazywanych na pomoc. Dzięki temu każdego dnia udaje się wydawać od 500 do 1000 obiadów, a w regionie znajdują się osoby, które bez pracy są skazane na głód - opowiadał gość Czatu Czwórki. 

Jak wesprzeć akcję? Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: polacypomagaja.pl

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Amadeusz Sarnecki (w Tajlandii, gdzie organizuje w czasie pandemii pomoc dla Tajów, prowadzi stronę polacypomagaja.pl; dr Wojciech Wilk, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej)

Data emisji: 5.05.2020

Godz. emisji: 15.05

ac/pj

Czytaj także

Świat w czasie pandemii… Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 21:45
Jeśli chodzi o liczbę zakażeń COVID-19 – Stany Zjednoczone przegoniły resztę świata. Szacuje się, że liczba ofiar koronawirusa wyniesie między 100 tysięcy a 240 tysięcy. Szczyt zachorowań ma przypaść w połowie kwietnia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Używki w czasie pandemii. Kieliszek zastąp medytacją

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 20:57
Na świecie podczas pandemii wzrosła sprzedaż alkoholu. Stał się on sposobem na przetrwanie także w krajach najbardziej w Europie dotkniętych epidemią – Hiszpanii i Włoszech. W Polsce problem także rośnie, a czas kwarantanny staje się dla wielu pułapką. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego wierzymy w teorie spiskowe?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 18:58
Niektórzy mają do nich skłonność bez względu na czasy i okoliczności. Nieufność mają zakodowaną w sposobie myślenia. W sytuacji, której nie jesteśmy w stanie kontrolować, nasza podejrzliwość i skłonność do katastroficznego myślenia wzrastają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy pandemia przekona nas do minimalizmu?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 21:34
Nie zaglądając po pracy do galerii handlowych, nie spędzając czasu w kinach i klubach, wciąż funkcjonujemy. Pandemia pokazuje, bez jakich rzeczy, na które zwykle wydajemy pieniądze, możemy się obejść. Czy ograniczenia i nowe przyzwyczajenia pozostaną z nami na dłużej? 
rozwiń zwiń