Wracają siłownie - łączą stare i nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 09:34
Maski i rękawice dla pracowników, dezynfekcja sprzętów, wyłączenie części stanowisk - to część z zasad, które będą obowiązywały na siłowniach od 6 czerwca. Mateusz Majcherek podkreśla, że na siłowniach o czystość i higienę dbano zawsze. 
Audio
  • Mateusz Majcherek opowiada o nowych zasadach obowiązujących na siłowniach o ich otwarciu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 4 PM production / shutterstock

siłownia fitness 1200.jpg
Nowa "normalność" w klubie fitness. Jak będzie wyglądać?

Zgodnie z nowymi wytycznymi pracownicy siłowni mają zakrywać nos i usta oraz nosić rękawice ochronne podczas wykonywania obowiązków. Wśród klientów, w niektórych miejscach na siłowniach, będą obowiązywać maseczki. - Najpewniej trzeba będzie je mieć do momentu wizyty w recepcji, pobrania kluczyka i w momencie wchodzenia do szatni - mówi Mateusz Majcherek. - Szatnie będą otwarte, ale tak naprawdę będą w nich czynne tylko toalety. Prysznice i sekcja saunowa będą zamknięte - dodaje. 

Rozmówca zwraca uwagę, że maseczki klienci będą mogli zdjąć dopiero wchodząc na salę ćwiczeń. - Przy wysiłku fizycznym i zamknięciu noszenie maski raczej nie wchodzi w grę - podkreśla. 

Limity osób

Wprowadzono limit osób w klubach sportowych - 1 klient na 10 metrów kwadratowych. Przy wejściu do obiektu i każdej sali musi być informacja o maksymalnej liczbie ćwiczących. - Przypuszczam, że w większości klubów na recepcji będziemy sprawdzać, ile jest osób ćwiczących - mówi Mateusz Majcherek. 

Dodatkowo na siłowniach ma być utrzymany dystans społeczny - odległość między ludźmi powinna wynosić przynajmniej 2 metry. 

Te ograniczenia spowodują, że na siłowni będzie mniej osób, ale i część sprzętu do ćwiczeń zostanie wyłączona z użytku, by były odstępy między stacjami treningowymi. 

Oddzielna pula miejsc w klubie sportowym to pula dla osób uczestniczących w zorganizowanych zajęciach, jak zajęcia fitness. Każda z ćwiczących osób będzie miała wyznaczone stanowisko. Kluby rozważają wydłużenie godzin pracy, by był czas na przerwy techniczne związane z dezynfekcją. 

Mateusz Majcherek podkreśla, że na siłowniach od zawsze obowiązywały niepisane zasady dezynfekcji sprzętu po użyciu go. Specjalista podkreśla, że teraz będzie to wymagane i bardziej pilnowane. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 04.06.2020

Godzina emisji: 8:16

pj

Czytaj także

Wakacje 2020. Czy będzie to lato bez podróżowania?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 09:45
Przez pandemię koronawirusa wiele naszych planów zostało odwołanych, inne stanęły pod znakiem zapytania. A co nas czeka latem? Co z obozami, koloniami, wycieczkami?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coviwertyzm - nowy styl życia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 09:40
Izolacja, kwarantanna, praca zdalna i wiele innych ograniczeń sprawiają, że są wśród nas tacy, którzy nie najlepiej radzą sobie w nowej rzeczywistości. Jednak są też coviwertycy, czyli ci, którzy w czasie pandemii radzą sobie co najmniej dobrze. 
rozwiń zwiń