#StudenciDlaZdrowia - studenci dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 16:36
Społeczność studencka postanowiła się zjednoczyć w trudnym czasie pandemii. Niezależne Zrzeszenie Studentów stworzyło projekt #StudenciDlaZdrowia, by wesprzeć żaków w utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Prostock-studio
jakub bączek webinar 1200.jpg
Relacje, relaks, rozwój i religia - jak osiągnąć w życiu szczęście?

Życie studenta w nowym roku akademickim nie należy na pewno do najłatwiejszych. Na wielu polskich uczelniach wprowadzono zdalne nauczanie, na innych tryb mieszany. Sytuacja wymusiła izolację, a organizatorzy akcji wiedzą, jak ciężko jest zmienić przyzwyczajenia, zrezygnować ze "studenckiego życia" i po prostu zostać w domu.

Posłuchaj

03:53 _PR4_AAC _studenci_dla_studentow_2020_10_27.mp3 #StudenciDlaZdrowia - rozmawiamy o akcji organizowanej przez NZS (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

Wielu studentów nie radzi sobie z tą sytuacją i chętnie skorzystałoby z pomocy fachowca. Jednak nie jest to takie proste, bo jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Centrum Analiz Niezależnego Zrzeszenia Studentów, prawie 83 procent badanych ocenia, że czas oczekiwania na wizytę jest zbyt długi, a dostęp do tej pomocy jest niewystarczający.

film klisza fotografia 1200.jpg
Helmut Newton potrafił przekroczyć granice widzialnego

- Teraz głównymi problemami jest to, że mamy okres pandemii. Dużo osób nie może poradzić sobie z tym, że cały czas obowiązują obostrzenia, że nie ma kontaktu z rówieśnikami i znajomymi, a większość czasu spędza się samemu ze sobą. Nie wszyscy są w stanie poradzić sobie sami - mówi Kamila Pasternak z Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - W związku z tym jako NZS chcemy wyciągnąć rękę do tych studentów i we współpracy ze specjalistami psychologii oraz zdrowia psychicznego zapewnić im pomoc psychologiczną, która będzie profesjonalna i bezpłatna.

Posłuchaj:

Akcja #StudenciDlaZdrowia rusza na Facebooku od 1 listopada, w jej ramach oprócz konsultacji psychologicznych studenci mogą liczyć na:

  • spotkania online z trenerami personalnymi oraz ze specjalistami z zakresu zdrowia,
  • porady dotyczące zdrowego odżywiania,
  • bieżące informacje o zaleceniach i decyzjach rządu dotyczących studentów.

- Chcemy również stworzyć bezpieczną przestrzeń dla studentów, gdzie będą mogli dzielić się swoimi problemami i pytaniami. Z drugiej strony w ramach akcji będzie dostępna baza specjalistów, do których będą mogli się zgłosić i uzyskać pomoc - mówi gość Czwórki. 

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Kamila Pasternak (Niezależne Zrzeszenie Studentów)

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 6.15

aw

Czytaj także

Nowy rok akademicki. Studenckie EDC

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 12:30
Terminem "everyday carry" (EDC) określane są przedmioty, które każdy z nas zabiera ze sobą, wychodząc z domu. Mają nam pomóc w codziennych czynnościach, ale i sytuacjach kryzysowych. Co powinno się znaleźć w studenckim EDC?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym zależy młodym Polakom?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 19:20
- Ekologia i troska o to, w jakiej kondycji zostawimy naszą planetę przyszłym pokoleniom, to jeden z najważniejszych tematów dla młodych Polaków - uważa Renata Konieczna-Woźniak z UAM w Ponaniu. - Tym ludziom nie jest wszystko obojętne, nawet jeśli dla starszych pokoleń są to małe istotnie sprawy. 
rozwiń zwiń