Czy parmezan pomógł Włochom przetrwać lockdown?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 09:54
Trudne czasy staramy się sobie umilać i chętniej sięgamy po to, co sprawia nam przyjemność i pozwala poprawić nastrój - czyli po jedzenie. Włosi opublikowali dane, z których wynika, że w ostatnich miesiącach szczególnie chętnie jedli sery. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/KarepaStock.

betonoza jan mencwel 1200.jpg
Jan Mencwel. Jak mądrze myśleć o drzewach, zanim zaleje nas betonoza

Największą popularnością cieszył się Grana Padano - najchętniej na świecie kupowany ser regionalny z oznaczeniem PDO (ang. chroniona nazwa pochodzenia). Popularnie w Polsce zwany „parmezanem” wrzucany jest do jednego worka razem z innym słynnym włoskim serem Parmigiano–Reggiano. 

Posłuchaj także:

W audycji także:

  •  opowiemy o powstającej etiudzie filmowej "Moja Europa tonie". Film tworzony przez młodą mieszkankę Torunia Julię Smoleń opowie o młodych ludziach i relacjach między nimi. Głównymi bohaterami filmu są Marta i Jerzy. Para młodych ludzi mierzy się z prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych momentów w swoim wspólnym życiu - długo ignorowany kryzys między tą dwójką będzie głównym tematem filmu. Zbiórka pieniędzy na realizację filmu odbywa się w serwisie zrzutka.pl.
  • serwis kulturalny
  • cykl ekonomiczny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • gamingowy Flesz

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze Słyszę" we wtorek (19.01) o godz. 6.05 zaprasza Kamil Jasieński

aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka jedzenie ser
Czytaj także

Zmiany klimatu. Czy jesteśmy na początku końca?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 22:21
- Mamy szansę, żeby zahamować zmiany klimatu,  jeżeli tylko wystarczy nam solidarności i chęci. Przede wszystkim zaś, jeżeli zgodzimy się na ograniczenia naszych luksusów - mówi glacjolog dr Jakub Małecki. - Prawdą niestety jest, że to konsumpcja powoduje w ogromnym stopniu dewastację przyrody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wege sery - coraz bardziej popularne. Smaczne i zdrowe?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 09:31
Roślinna żywność zaczyna powoli królować na naszych stołach. Jak wynika z badań, opublikowanych w czasopiśmie "Science", w 2025 roku weganie i wegetarianie będą stanowić już 1/4 populacji Wielkiej Brytanii. 
rozwiń zwiń