Przycisk "Lubię to" nie znika z Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 14:10
W dalszym ciągu widoczny jest przy facebookowych postach licznik "lajków" i reakcji. Facebook jednak oficjalnie zapowiedział, że już wkrótce przycisk "Lubię to" ukryty zostanie na stronach osób publicznych, artystów, a także firm.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/tomeqs

betonoza jan mencwel 1200.jpg
Jan Mencwel. Jak mądrze myśleć o drzewach, zanim zaleje nas betonoza

Już pod koniec 2019 roku w sieci pojawiły się informacje o tym, że Facebook prowadzi testy ukrywania polubień i reakcji pod postami i zdjęciami. Przycisk "Lubię to" nie znika jednak z Facebooka. Serwis społecznościowy z popularnego lajka rezygnuje tylko na fanpage'ach, czyli stronach marek i osób publicznych. 


Posłuchaj
03:10 Czwórka/Pierwsze Słyszę - Facebook rezygnuje z lajków 21.01.2021.mp3 Facebook rezygnuje z przycisku "Lubię to" na fanpage'ach (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

- W tym wypadku cała afera z "Lubię to" jest mocno nadmuchana, bo ludziom wydawało się, że flagowa reakcja Facebooka zniknie. Nie, nadal będziemy mogli lajkować posty swoich znajomych - mówi Paweł Pilarczyk z IT Biznes.- Natomiast jeżeli mamy jakiegoś artystę, sportowca, celebrytę, którego lubiliśmy na Facebooku teraz, zamiast lubić, będziemy go obserwować.


whatsapp aplikacje interner smartfon.jpg
Komunikatory internetowe - co o nas wiedzą

Posłuchaj także:

Do tej pory te pojęcia funkcjonowały na platformie równocześnie, więc można było i "lubić' i "obserwować", lub tylko "lubić", albo tylko "obserwować". - Było to bez sensu. Więc ta zmiana jest tylko i wyłącznie uproszczeniem nazewnictwa - mówi specjalista. - To, że mogliśmy marki i "lubić" i "obserwować", dla niektórych osób było mylące. Niektórzy nie wiedzieli, czym się różni, że lubię jakiś fanpage, czy go obserwuję. Więc zamiast tych dwóch opcji, które trochę ze sobą konkurowały, będziemy mieć jedną. Będziemy tylko obserwować. To jest uproszczenie i uważam, że to jest dobry krok.

Na fanpage'ach będzie widoczna liczba osób obserwujących dany profil i zostanie wprowadzony specjalny kanał aktualności, który ma za zadanie umożliwić użytkownikom wchodzenie w interakcje z innymi internautami.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 7.17

aw


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile o nas wiedzą dzięki social media?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 18:11
Facebook będzie musiał zapłacić 5 miliardów dolarów grzywny za aferę Cambridge Analytica. Sprawy, która stała się punktem zwrotnym w naszym podejściu do mediów społecznościowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec streamów na fejsie? Powstaną miliony platform?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:05
Gigant wśród platform społecznościowych od 1 października wprowadza nowe zasady: za użycie muzyki nasze konto może zostać usunięte z serwisu. Szczególnie dotknie to streamerów. 
rozwiń zwiń