Sukcesy polskich studentów. Ich zwycięska aplikacja łączy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 18:32
Studenci Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej najlepsi w konkursie "EduHack 2021. International hackathon for the future of education". Ich aplikacja ma zbliżyć studentów do kół naukowych działających na uczelniach.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ wutzkohphoto

whatsapp aplikacje interner smartfon.jpg
Komunikatory internetowe - co o nas wiedzą?

Podczas ostatniego hackathonu "EduHack 2021" (w dniach 14–17 stycznia 2021 r.) zespół Code Hussar, działający w ramach Koła Zainteresowań Cybernetycznych WAT, stworzył aplikację UniNetwork. To innowacyjny program, który ułatwia tworzenie multidyscyplinarnych zespołów międzyuczelnianych.

Posłuchaj
11:07 Czwórka/Pierwsze Słyszę - UniNetwork - innowacyjna aplikacja 27.01.2021.mp3 W audycji mówimy o UniNetwork - innowacyjnej aplikacji, która łączy ze sobą zespoły międzyuczelniane (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

Konkurs organizuje Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego, a celem konkursowym jest  zaprojektowanie nowatorskiej aplikacji, która ułatwi pracę zdalną oraz zwiększy efektywność i zaangażowanie uczestników zajęć. Hackaton to impreza trwająca z reguły przez weekend, a uczestnicy połączeni w zespoły programują, tworzą aplikacje lub gry wideo. Tegoroczna odsłona "EduHack 2021. International hackathon for the future of education" przez pandemię odbywała się zdalnie. - Aplikacja UniNetwork powstała w zespole 5-osobowym, a naszym mentorem był płk Mariusz Chmielewski - mówi Patryk Ostrowski, student Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.


kobieta IT shutte 1200 Gorodenkoff.jpg
Przyszłość płci pięknej w IT - jak kobiety radzą sobie w świecie nowych technologii

Czytaj także:

Zadaniem aplikacji UniNetwork jest połączenie różnych grup studentów, poprzez umożliwienie znalezienia im projektów kół naukowych różnych uczelni. - Ta aplikacja powstała z doświadczenia. Mieliśmy problem, że jako iż jesteśmy Akademią Techniczną, znamy się na technologii, natomiast np. nie znamy się na medycynie, z której chcielibyśmy zrobić projekt - opowiada gość audycji. - Na przykład studenci WUM-u mają problem z programowaniem, a znają się na medycynie. Obecnie połączenie tych dwóch uczelni polega na wpisaniu informacji na Facebooku i kontakcie osobistym, natomiast nie ma jednej platformy zbierającej wszystkie projekty, tak, żeby studenci mogli się interdyscyplinarnie łączyć w grupy.


Głośno o naszym #EduHack2021 w mediach 🥰, a więc zachęcamy do posłuchania rozmowy z Tomaszem Szymańskim i Joanną Mazur z...

Opublikowany przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego Piątek, 22 stycznia 2021

Źr. Facebook Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego 

Aplikacja jest też platformą wymiany informacji, poprzez którą można się komunikować i wysyłać sobie materiały. - W odróżnieniu od Facebooka jest to portal tylko dla środowisk akademickich, dla zweryfikowanych kół naukowych oraz zweryfikowanych studentów - tłumaczy Patryk Ostrowski. - Użytkownik rejestruje się, określa swoje umiejętności oraz znajduje sobie projekt. Potem w matchowaniu mamy sytuację, że koło naukowe odzywa się do tej osoby i omawiają szczegóły współpracy. Po ich uzgodnieniu mogą już opuścić naszą platformę. Służy ona jedynie do ich sparowania i zaangażowania studentów w projekty kół naukowych. W czerwcu platforma będzie dostępna do użytku komercyjnego za darmo. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Patryk Ostrowski (student Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, współtwórca aplikacji)

Data emisji: 27.01.2021

Godzina emisji: 6.36

aw

Czytaj także

Szkodliwe treści, patostreamy - wciąż trudno z nimi walczyć

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 10:07
O niebezpiecznych, szkodliwych treściach w sieci, jakimi są m.in. patostreamy mówi się ostatnio mniej. Może się wdawać, że są one już w odwrocie. Tymczasem dane ich dotyczące są zatrważające. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie tracić czasu w mediach społecznościowych? Pomoże w tym aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 09:22
Aplikacja Mind Leak to narzędzie, które monitoruje naszą aktywność w poszczególnych aplikacjach i sygnalizuje, gdy któraś z nich wciąga nas za bardzo. Platforma domyślnie zaproponuje swoje limity, ale możemy je dowolnie konfigurować i zmieniać dla poszczególnych serwisów, które oglądamy zbyt często. 
rozwiń zwiń