Jak trafić do świata gier? - tym razem jako pracownik

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 09:54
Branża gier komputerowych rozwija się bardzo dynamicznie. Numerem jeden na liście rekruterów są programiści, ale studia potrzebują też: game designerów, producentów czy animatorów. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ wutzkohphoto

sesja online shutter 1200 fizkes.jpg
Talent za talent. Matura za pasem - sprawdź swoją kreatywność

Świat gier nie jest wcale światem łatwym, i nie chodzi tylko o rozbudowane historie, serwowane nam przez scenarzystów. By powstała gra niezbędny jest sztab ludzi. Proces powstawania gier przybliżają szkolenia, jedne z nich prowadzi Digital Dragons Academy. Mogą one okazać się świetnym początkiem dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w branży gier wideo. 


Posłuchaj
08:00 czwórka pierwsze słyszę 04.02.2021.mp3 O szkoleniach dla osób zainteresowanych branżą gamingową opowiada Anna Krampus-Sepielak (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

- Za nami już wiele wykładów i szkoleń. W najbliższy weekend zapraszamy na zajęcia Grafika 2D - mówi Anna Krampus-Sepielak z Krakowskiego Parku Technologii, organizatorka Digital Dragons Academy. - Grafika to bardzo istotna kwestia w tworzeniu gier, ale nie tylko ona jest ważna. Nasze zajęcia bardzo duży nacisk kładą na to, by pokazać cały proces produkcji i tworzenia gier, również wydawania ich - dodaje. 

Organizatorzy darmowych warsztatów online zaplanowali trzy spotkania dotyczące grafiki, conceptartu, tworzenia postaci. - O tworzeniu postaci ptaków opowie Diana Lisiecka z Monster Couch, która odpowiedzialna jest za przenoszenie wersji planszowej gry do gry komputerowej. To artystka która stworzyła już 170 animacji przeróżnych ptaków - opowiada gość Czwórki. 

Czytaj także:


shutterstock miasto ludzie 1200.jpg
Przyszłość wielkich miast. Co się zmieni po pandemii?

"Jak sprawić aby postacie były wiarygodne i pełne życia?" to tytuł wykładu Bartłomieja Gawła (Flying Wild Hog). Specjalista omówi tworzenie postaci od referencji po finalny projekt. Zaś Paulina Bączalska z Huuuge Games zdradzi jak nie zwariować w powtarzalnej pracy, czyli zachować świeżość projektów mimo ogromnej ilości grafik. 

Anna Krampus-Sepielak pokreśla, że od pewnego czasy kursy obywają się online, co daje możliwość dołączenia osób spoza Krakowa i Warszawy, gdzie kiedyś odbywały się zajęcia stacjonarne. Przyznaje jednak, że to trochę inna forma nauczania, gdyż trudniej dopytać specjalistów o indywidualne kwestie. 

Digital Dragons Academy Online dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Anna Krampus-Sepielak, kierownik zespołu ds. branży gier

Data emisji: 04.02.2021

Godzina emisji: 8.16

pj

Czytaj także

Tester gier. Musi grać osiem godzin dziennie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 20:20
Pracę testerów gier często wyobrażamy sobie jako zawód marzeń: siedzimy na kanapie, mamy pod ręką jedzenie i gramy na komputerze. Czy ta wizja ma coś wspólnego z rzeczywistością?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sale Wawelu i gra komputerowa. Poznaj Zamek z "Kosmografem"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 14:01
Zwiedzanie muzealnych sal wcale nie musi być nudne. Zamek Królewski na Wawelu zaprasza by: grając w "Kosmograf", wyruszyć z Zuźką w podróż w czasie, pogadać z wawelskimi głowami, a w Kurzej Stópce spotkać Alchemika. 
rozwiń zwiń