Karty z Pokémonami - kiedyś moda, dziś sposób na zdobycie fortuny?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 19:55
Na karty z Pokémonami z sentymentem patrzą dziś osoby, urodzone na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Niektórzy w tych pamiątkach widzą także niezłą inwestycję, bo unikatowe okazy warte są dziś nawet kilka tysięcy złotych. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: enchanted_fairy/Shutterstock.com

Inga Gedrovicha shutterstock morsowanie 1200.jpg
Morsowanie. "Zimna woda zdrowia doda"

- Te bardziej wartościowe karty trzymam w klaserach, w twardych oprawach, by się nie zniszczyły. Mam tych klaserów kilka, każdy z nich jest w innym kolorze, a karty poukładane są w nich według odpowiednich kategorii - mówił Mateusz Ogonowski, kolekcjoner. - Wiem, że każde otwarcie klasera może zepsuć karty, działanie światła może sprawić, że tusz wyblaknie. Dlatego po prostu ich nie dotykam, leżą i staram się ich nie niszczyć - mówił gość Czwórki. 

Posłuchaj
07:22 2021_01_20-16-16-26.mp3 Dlaczego warto zacząć kolekcjonować karty z Pokémonami i ile są one warte? (Czat Czwórki) 

shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Jak podkreślał, niegdyś karty można było nabyć za kilka złotych, dziś na unikaty warte są nawet kilka tysięcy złotych, a kolekcje można sprzedać nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych.  - Paradoksalnie, nabywcę na rarytas znaleźć można w ciągu kilku minut. Łatwiej sprzedać bardzo drogą kartę niż taką wartą kilkanaście złotych - wyliczał Mateusz Ogonowski. - Im droższa karta, tym szybciej "schodzi", bo ludzie traktują dziś te zabawki jak inwestycję.

Czytaj także:

Jak podkreślał kolekcjoner w rozmowie z Czwórką, karty z sympatycznymi stworzonkami mają także wartość sentymentalną. - Wielu patrzy na Pokémony jak na film dla dzieci, tytuł bardzo kojarzy się z anime. Tymczasem, otwierając własną kolekcję można dostrzec, że to nie jest tylko film dla sześciolatków, być może zainteresuje was także historia danego Pokémona. Mają one swoje mroczne historie, niektóre z nich są złe, inne dobre. Pokémony znaczą więcej niż kreskówka, to niesamowita rozrywka - opowiadał Mateusz Ogonowski. Jak podkreślał, dodatkowym atutem pokemonowych kart jest fakt, że można nimi po prostu grać. - Ta pasja to coś niesamowitego i bardzo ją polecam. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 20.01.2021

Godzina emisji: 16.05

kd

Czytaj także

Jak chronić dane w sieci? "Przestępcy wiedzą o tobie wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 20:16
Wakacje to czas rozprężenia, podczas którego nie zawsze pamiętamy, by właściwie chronić nasze dane. To wykorzystują przestępcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy kupić nowy sprzęt do grania?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 11:17
Czy końcówka roku to dobry moment na zakup konsol najnowszych generacji? 
rozwiń zwiń