21 maja ruszają kina. Jak wygląda ich repertuar?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 13:21
Kinomani już przebierają nogami, bo dla nich nie ma nic lepszego niż dobry film na szerokim ekranie. Do kin studyjnych możemy ruszyć już w piątek, na multipleksy jednak zaczekamy tydzień dłużej. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Media Whalestock
oglądanie tv seriale film shutter 1200 Dean Drobot.jpg
Dla tych, którzy cenią wyobraźnię autorów, animę i reality show

Trwa odmrażanie gospodarki, znoszenie obostrzeń. Od piątku, 21 maja, będą mogły działać kina. Gotowość do otwarcia zadeklarowało już większość kin studyjnych, największe sieci kin raczej zaproszą widzów tydzień później, ale repertuarem chwalą się już teraz.


Posłuchaj
04:50 czwórka pierwsze słyszę 17.05.2021.mp3 Co przygotowują kina na otwarcie po lockdownie? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Filmy będziemy mogli oglądać, przestrzegając reżimu sanitarnego. - Pracownicy nadal będą w maseczkach, na terenie kin oraz w toaletach nadal będą punkty do dezynfekcji - podkreśla Natalia Kaleta-Nguyen, PR manager z sieci Multikino. - Przygotowujemy też specjalne oznakowania graficzne, które będą przypominały o zasadach, zachowaniu dystansu etc. Rekomendujemy zakup biletów online lub przez naszą aplikację. Prosimy też o zajmowanie miejsc zgodnie z tym, co mamy na bilecie. System biletowy przygotowaliśmy w taki sposób, by automatycznie "dbał" o zachowanie dystansu, aby widzowie na sali mogli czuć się bezpiecznie - dodaje. 

Repertuar na otwarcie

Widzów, obok środków bezpieczeństwa, najbardziej interesuje repertuar. A na start idą "oscarowce". - Wyświetlimy "Nomadland", który zdobył trzy statuetki, w tym za najlepszy film. Można będzie zobaczyć "Ojca" z Anthonym Hopkinsem w roli głównej, który właśnie za tę rolę został nagrodzony Oscarem - wymienia rozmówczyni Weroniki Puszkar. - 28 maja premierę będzie miała produkcja "Druga połowa", komedia romantyczna z Maciejem Musiałem w roli głównej. Pojawi się też amerykańska komedia kryminalna w reżyserii Craiga Gillespiego z Emmą Stone w roli głównej - "Cruella". To nowa produkcja Disneya, która opowiada o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon. Kto pamięta animację "101 dalmatyńczyków" ten z pewnością pamięta Cruellę - dodaje. 

DisneyFilmy/Cruella - zwiastun #2 [dubbing]


W repertuarze multipleksu znajdziemy również "Co w duszy gra" czy drugą część bajki "Krudowie". 

TYLKOHITY/Krudowie 2: Nowa Era - pierwszy zwiastun!

Kompleks Cinema City, obok oscarowego "Nomadland", proponuje widzom "Cruellę" oraz "Mortal Kombat" - długo oczekiwaną nową adaptację gry komputerowej, a także obraz "Wolka" - polsko-islandzki dramat z Olgą Bołądź w roli głównej. 

FilmSelect Trailer/MORTAL KOMBAT Trailer (2021)

Helios kina otwiera 21 maja i zaprasza na "Świat, który nadejdzie" i "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu". 

***

Tytuł audycji: "Pierwsze słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar 

Data emisji: 17.05.2021

Godzina emisji: 8.45

pj

Czytaj także

"Gra o Wszystko" - pierwszy polski mokument

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:19
- Mokument - to dokument, który jest od początku do końca zmyślony - mówi Maurycy Chełmiński, reżyser obrazu, który ma opowiadać o najstarszym polskim pinballu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pandemie zostaną z nami na zawsze? Jak je pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:11
Wśród ekspertów przeważa pogląd, że kolejne pandemie będą wybuchać. Z tego powodu warto myśleć już dziś, jak się na nie przygotować. Temu ma służyć m.in. brytyjska inicjatywa Partnerstwo na rzecz Przygotowania do Pandemii.
rozwiń zwiń