Boleo & Follow The Riddim - rozmawiamy ze zwycięzcami Czwórka Reggae Contest

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 13:48
- Mega motywujące jest, gdy człowiek robi coś, czym chce się podzielić z ludźmi i to jest doceniane - mówią zwycięzcy Czwórka Reggae Contest w Ostródzie, Boleo & Follow The Riddim. - To dodaje skrzydeł i energii, żeby tworzyć dalej.
Boleo  Follow The Riddim na Ostróda Reggae Festival 2021
Boleo & Follow The Riddim na Ostróda Reggae Festival 2021Foto: Rzeszowski Dom Kultury

Za nami Czwórka Reggae Contest, zwyciężyli Boleo & Follow The Riddim. Obok nich w finale konkursu  znaleźli się Myasta i Barwy. Konkurs od lat jest bardzo ważną częścią ostródzkiego festiwalu i stał się najważniejszą platformą promocji artystów związanych z reggae. Przed laty swoje pierwsze kroki stawiali tam tacy popularni artyści jak Tabu czy Junior Stress. Zwycięzca może liczyć na promocję na antenie radiowej Czwórki, koncert na Ostróda Reggae Festival 2022, koncert w Czwórce oraz nagrodę finansową.

Boleo & Follow The Riddim .jpg
Boleo and Follow The Riddim wygrali Czwórka Reggae Contest w Ostródzie


Posłuchaj
04:24 Czwórka/Pierwsze Słyszę - ostróda zwyciezcy Czwórka Reggae Contest 12.07.2021.mp3 Rozmawiamy ze zwycięzcami Czwórka Reggae Contest zespołem Boleo & Follow The Riddim (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

To nie pierwszy występ Boleo & Follow The Riddim na Czwórka Reagge Contest. - To nasza druga próba i podejście, próbowaliśmy trzy lata temu, niestety bez rezultatu. Tym razem udało się. Mamy to - mówią na antenie Czwórki członkowie zespołu. - Podczas pierwszej edycji skład się dopiero formował. Właściwie potem doszliśmy do wniosku, że to jeszcze nie był ten czas, żeby wystąpić na ostródzkiej scenie. Byliśmy jeszcze mało zgrani. Po trzech latach ponownie wystartowaliśmy w konkursie. Tym razem odrobiliśmy lekcję, pracowaliśmy ciężko i to chyba przyniosło rezultaty.

Zespół zaprezentował m.in. nowe teksty i materiał, obecnie pracuje nad nowym albumem. - Wymarzyliśmy sobie, żeby zrobić premierę płyty podczas Ostróda Reggae Festival. Za rok więc będziemy mieli idealną okazję. Także premiera drugiego albumu Boleo & Follow The Riddim odbędzie się w lipcu przyszłego roku na festiwalu - opowiadają w Czwórce.


1200x660-photo_01.1 czwórka reggae contest ostróda.jpg
Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Źr. YouTube/Boleo & Follow The Riddim - Droga (Live Session)

Jak podkreśla dziennikarz muzyczny Damian Sikorski - Ostróda Reggae Festival to najważniejsze miejsce na mapie Polski dla zespołu reggae i najlepsze miejsce, żeby zaprezentować swoją muzykę. - Scena reggae w Polsce potrzebuje cały czas nowości, potrzebuje nowych artystów i bardzo się cieszymy słysząc zespoły typu Myasta czy Barwy - mówią członkowie Boleo & Follow The Riddim. - To niesie nadzieję, że reggae w Polsce jest, istnieje i ma się dobrze.


Źr. Facebook/Boleo & Follow The Riddim

Muzyka reggae w Polsce ciągle się zmienia, zmieniają się gatunki muzyczne i powstają nowe. - Jest wiele kategorii reggae. Jeżeli chodzi nawet tegoroczny konkurs to mamy trzy różne zespoły, trzy różne charaktery i każdy jest autorski, oryginalny i na swój sposób jest piękny - tłumaczy grupa. - W tym roku udało nam się wygrać. Ciężko pracowaliśmy na ten tytuł i na to, żeby po tych trzech latach wybić się i pokazać, że potrafimy jeszcze lepiej. Daliśmy z siebie wszystko i dla nas to jest nagroda za tą pracę i poświęcony czas, żeby się super zaprezentować. Jesteśmy mega szczęśliwi z tego powodu.

Czytaj także:

Boleo to wokalista i autor tekstów związany z reggae od 2005 roku. Wcześniej śpiewał w grupie Niagara. W 2017 roku postanowił nagrać solowy album. Niejako przy okazji powstała formacja Boleo & Follow The Riddim. W 2019 roku wydali płytę "Follow The Riddim". W grudniu ub. roku pojawił się ich singiel z gościnnym udziałem Damiana Syjonfama. Obecnie są w trakcie nagrań drugiego albumu.

Przez trzy dni święta muzyki, podczas 20. Ostróda Reggae Festival usłyszeliśmy również wiele ciekawych koncertów, zagrali m.in. Johny Rockers, Dubska, Vavamuffin czy Bakshish.

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Jan Olejniczak

Materiał przygotował: Damian Sikorski 

Data emisji: 12.07.2021

Godzina emisji: 7.36

aw

Czytaj także

Wydaj płytę z Będzie Głośno! Zgłoś się do 5. odsłony konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:00
Ruszyła 5. edycja konkursu radiowej Czwórki, skierowanego do utalentowanych muzyków, będąca rozwinięciem audycji "Będzie Głośno!". Nagrodą jest wydanie debiutanckiego krążka. Warunki udziału w konkursie są dwa: nagrany materiał na płytę oraz brak podpisanego kontraktu z wytwórnią muzyczną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 19:30
Damian Sikorski prowadził audycję prosto z Amfiteatru w Ostródzie. Gośćmi byli organizatorzy festiwalu i zespoły, które zakwalifikowały się do finału konkursu Czwórka Reggae Contest. Finał konkursu odbędzie się 11 lipca o godz. 16 w Amfiteatrze w Ostródzie (Red Stage). Ostróda Reggae Festiwal odbywa się pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń