Maxime Rovère radzi, jak radzić sobie z idiotami

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:30
Jeśli poraża cię wszechobecna głupota i zastanawiasz się, skąd wzięli się ci wszyscy ignoranci i - przeczytaj tę książkę "Co zrobić z idiotami? I samemu nie wyjść na idiotę".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Nito/Shutterstock.com

Posłuchaj także
łąki łan 1200.jpg
"Nowe przygody krasnoludków". Paprodziad z Łąki Łan wydał książkę

Filozof Maxime Rovère z humorem, łagodną ironią i mądrością analizuje sytuacje dnia codziennego. Pokazuje, jak nie dać się złapać w pułapki, które zastawiają na nas idioci, jak rozmawiać z tymi, którzy nie chcą słuchać, a przede wszystkim: jak nie dać się wyprowadzić z równowagi i zachować zimną krew, by samemu nie wyjść na idiotę. - Analizując fenomen idiotów Rovère proponuje nam poradnik samoobrony przed nieznośnymi ignorantami oraz etyczną refleksję nad życiem w społeczeństwie - przekonuje magazyn "Livres Hebdo".

Sprawdź:

W audycji przyjrzymy się także badaniom, z których wynika, że mężczyźni jedzą więcej wołowiny i drobiu, żeby czuć się "bardziej męsko". Zdaniem autorów badania wskazuje to, że jedzenie mięsa jest kulturowo związane z postrzeganiem męskości, a wielu współczesnych mężczyzn wciąż uważa wegetarianizm za "niemęski".

Odwiedzimy także brytyjskie kluby nocne, które już wkrótce będą dostępne tylko dla osób posiadających dowód pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19. Jakie ograniczenia czekają na niezaszczepionych w innych krajach?

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w czwartek (22.07) po godz. 7.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia

Czytaj także

Lalu Slavicka z singlem "Wypalenie". Jak zmienić negatywne emocje w sztukę?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 11:03
Lalu Slavicka to artystka i piosenkarka, niegdyś pracująca w korporacji. Wypalenie zawodowe miało w jej przypadku pozytywny efekt - doprowadziło do porzucenia dotychczasowego życia za biurkiem i nagrania debiutanckiej płyty. Jej krążek "Każdy ma swoje korpo" ukaże się jeszcze w tym roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec krótkich, "jednonocnych" relacji?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 19:50
Połowa młodych ludzi uważa, że jednonocne przygody to przeszłość. Coraz więcej z nich poszukuje innych form realizowania potrzeby bliskości z drugą osobą.
rozwiń zwiń