Nieprzeciętni 2023. "Szukamy ludzi zaangażowanych w życie"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 09:00
Nieprzeciętni wracają do Czwórki! Wystartowała kolejna odsłona naszego plebiscytu. - Poszukujemy ludzi, którzy mają wyjątkowe pasje i robią rzeczy niebanalne - mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki, która zainaugurowała tegoroczną odsłonę. 
Gala finałowa Nieprzeciętni 2022. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska, Kasia Dydo i Radosław Rademenez Blonkowski
Gala finałowa Nieprzeciętni 2022. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska, Kasia Dydo i Radosław Rademenez Blonkowski Foto: Adrian Zając/Czwórka

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś ciekawego, mają niesamowitą pasję czy wyjątkowe umiejętności. To już kolejna odsłona naszej akcji. W ubiegłym roku tytuł Nieprzeciętnego trafił do Jakuba Tylmana - pedagoga, nauczyciela oraz inicjatora ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoła bez zadań domowych", wcześniej laureatami byli m.in. Michał Brańka, zaangażowany w działalność fundacji "Czerwone Noski", pomagającej dzieciakom przetrwać trudne chwile w szpitalach, a także Radosław Rademenez Blonkowski, który jest muzykiem, MC, instruktorem breakingu i rekordzistą Polski w najdłuższym freestyle'u bez przerwy

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

- Ten plebiscyt to już właściwie tradycja - mówiła Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki. - Nieprzeciętni to ludzie aktywni, zaangażowani w swoje życie. To osoby, którym chce się trochę więcej. Wkładają energię i zaangażowanie, mają pomysły - podkreślała. - To może być każdy: artyści, ludzie, którzy robią drewniane pióra. Do plebiscytu zgłosił się też człowiek, który grał muzykę klasyczną na domofonach.

Posłuchaj
09:17 nieprzeciętni_PR4_AAC 2023_03_20-08-13-28.mp3 O plebiscycie "Nieprzeciętni 2023" opowiada Hanna Dołęgowska (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Od 20 marca do 16 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Zgłoszenie jest proste i zajmuje tylko kilka chwil. - Warto wypełnić formularz, który jest doskonale widoczny na stronie Czwórki - mówiła Hanna Dołęgowska. Do wygrania są cenne nagrody! Tegorocznego zwycięzcę poznamy 22 czerwca. 

Gala finałowa Nieprzeciętni 2022
  Gala finałowa Nieprzeciętni 2022

Każdego roku w wyborze laureata plebiscytu pomagają członkowie jury. Są wśród nich artyści, twórcy internetowi, naukowcy i badacze, sportowcy, ale także pedagodzy, aktywiści. - W poprzednich latach w Kapitule Plebiscytu zasiadali m.in. Jędrzej Bargiel, Krzysztof Hołowczyc czy Jan Mela. To naprawdę nieprzeciętne grono - wyliczała Hanna Dołęgowska. 

W tym roku w kapitule plebiscytu zasiądą m.in.: Zofia Jaworowska - działaczka społeczna i tłumaczka, Julia Wizowska - edukatorka przyrodnicza, KOWALSKI - laureat "Szansy na sukces" i konkursu "Premiery" na festiwalu w Opolu, oraz Y, czyli Polski Magik Gwiazd.

POBIERZ:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor-redaktor naczelna Czwórki)

Data emisji: 20.03.2023

Godzina emisji: 9.15

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

kd

Czytaj także

Jak na nas spojrzą za 100 lat?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 13:30
Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością przeprowadziło badania wśród 60 światowych futurologów. Szukano odpowiedzi, jak będą nas widziały pokolenia za 100 lat. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Targi Inicjatyw Młodzieżowych - tam dowiesz się, jak zacząć działać społecznie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 15:45
18 i 19 marca odbędą się Targi Inicjatyw Młodzieżowych. Wydarzenie skierowane jest do młodych osób, dla których ważne są tematy społeczne, którzy chcą działać, ale nie wiedzą od czego zacząć. Przez dwa dni na uczestników czekają prelekcje, warsztaty i spotkania.
rozwiń zwiń