Targi Inicjatyw Młodzieżowych - tam dowiesz się, jak zacząć działać społecznie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2023 15:45
18 i 19 marca odbędą się Targi Inicjatyw Młodzieżowych. Wydarzenie skierowane jest do młodych osób, dla których ważne są tematy społeczne, którzy chcą działać, ale nie wiedzą od czego zacząć. Przez dwa dni na uczestników czekają prelekcje, warsztaty i spotkania.
O jakiej zawodowej przyszłości marzą młodzi?
O jakiej zawodowej przyszłości marzą młodzi?Foto: Shutterstock/Ground Picture

Inicjatywy społeczne dla młodzieży

- Targi Inicjatyw Młodzieżowych to jest taka przestrzeń, w której chcielibyśmy, żeby spotkało się bardzo dużo różnych inicjatyw, projektów, fundacji, które są tworzone przez i dla młodych z bardzo różnych dziedzin - opowiada Kinga Kordowska, koordynatorka wydarzenia. - Ma być to być wydarzenie, podczas którego wszyscy, którzy chcą działać, będą mogli zobaczyć, jakie są opcje i sprawdzić, czy działanie społeczne to jest coś dla nich.

Podczas targów można będzie zetknąć się z licznymi i różnorodnymi projektami. - Między innymi będzie Fundacja Na Nowo, która zajmuje się pomocą osobom w kryzysie bezdomności. Będzie też Akcja Menstruacja, która zajmuje się ubóstwem menstruacyjnym - wymienia gość Czwórki. - Pojawi się także inicjatywa Nie za młodzi, która też zajmuje się emancypacją młodych ludzi. Prezentować się będą także gazety młodzieżowe. Na ten moment mamy zarejestrowanych ponad 90 inicjatyw. W dalszym ciągu można rejestrować swoje inicjatywy.


Szkolna Giełda Pracy, wykłady i prelekcje

Na targach będzie działała także Szkolna Giełda Pracy. W jej programie znajdą się konsultacje CV, a także porady które mogą ułatwić start na rynku pracy. Podczas imprezy online będzie można posłuchać prelekcji, warsztatów prowadzonych przez psychologów, edukatorów, popularyzatorów wiedzy.

- Tematyka jest bardzo szeroka. Można będzie m.in. dowiedzieć się, jak zadbać o swój dobrostan psychiczny, jak się komunikować, co powinniśmy wiedzieć o swoich prawach: uczniowskich, studenckich, pracowniczych - tłumaczy rozmówczyni Kamila Jasieńskiego. - Wśród prelegentów znajdzie się mi.n. Janina Bąk, popularna aktywistka, autorka książek i statystyczka. Na scenie targów pojawi się także Kira Sukhoboichenko, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków. To bardzo aktywna siedemnastolatka, która zajmuje się obszarem młodzieży, dzieci i edukacji. Swój udział zapowiedziała także Anna Clunes, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. To pokazuje jaka różnorodność czeka na uczestników targów.

Zobacz także: 

Wydarzenie odbędzie się onlinie, jednak jak zapowiada rozmówczyni Kamila Jasieńskiego, nie będzie to transmisja konferencji. - To jest super innowacyjna forma i multimedialne show, podczas którego można będzie integrować się z ludźmi, poznawać innych uczestników, przewijać się między stoiskami, rozmawiać, a także oglądać scenę i uczestniczyć w warsztatach - opowiada Kinga Kordowska. - Będą także liczne atrakcje, a jedną z nich będzie koncert Faustyny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji poprzez formularz znajdujący się na naszej stronie.  


Posłuchaj
09:08 Czworka/Pierwsze Słyszę - Targi Inicjatyw Młodzieżowych 16.03.2023..mp3 Kinga Kordowska o Targach Inicjatyw Młodzieżowych (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Kinga Kordowska (koordynatorka Targów Inicjatyw Młodzieżowych)

Data emisji: 16.03.2023

Godzina emisji: 9.15

aw/mat.pras

Czytaj także

Sposób na spędzanie czasu w sieci? Załóż klub książkowy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:32
Ferie trwają, a z powodu pandemii większość z nas niestety spędza je w sieci. To świetny moment, by sprawdzić, jakie książkowe skarby kryją nasze domowe półki i założyć… klub książkowy z rodziną i znajomymi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co po "śpiulkolocie", "alternatywce" i "dzbanie"?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 11:16
Rozpoczęła się siódma edycja plebiscytu PWN na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Można zgłaszać swoje propozycje, a potem wybierać z najlepszej dwudziestki. Jakie słowa mają szansę?
rozwiń zwiń