Drogowskazy Kariery - pomogą w wyborze ścieżki zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 17:15
Dla młodych ludzi wybór zawodu nie jest prostą sprawą, dlatego z pomocą przychodzą Drogowskazy Kariery. - To projekt, który wspiera studentów w podejmowaniu jednej z najważniejszych decyzji w swoim życiu - mówią w Czwórce Anna Pydyńska i Franciszek Gurba, współorganizatorzy wydarzenia.
Drogowskazy Kariery - studenci mogą brać udział w szkoleniach stacjonarnych i online
Drogowskazy Kariery - studenci mogą brać udział w szkoleniach stacjonarnych i onlineFoto: shutterstock/Robert Kneschke

Drogowskazy Kariery to szkolenia, które odbywają się na trzynastu uczelniach w ośmiu największych miastach. Umożliwiają one zdobycie certyfikatów oraz odbycie praktyk w renomowanych przedsiębiorstwach, co zapewnia studentom łatwiejszy start w drodze zawodowej.

Ogólnopolski projekt

- Nasz projekt jest projektem rozłożonym w czasie, bo szkolenia odbywają się w zasadzie od listopada do czerwca. W ciągu tych miesięcy można się zapisać i zdobywać wiedzę - mówi Franciszek Gurba. - Wydarzenia odbywają się na wielu uczelniach w Polsce, a więc w zasadzie studenci z wszystkich zaangażowanych w projekt uczelni mają szansę zgłaszać się do udziału.

Oprócz warsztatów i spotkań organizowanych przez poszczególne uczelnie studenci mogą uczestniczyć w licznych szkoleniach online. Tematyka szkoleń jest bardzo szeroka i obejmuje różne dziedziny.


Różnorodne szkolenia

- Ostatnio mieliśmy szkolenie z Excela i jego zastosowania w biznesie. Są też szkolenia związane z informatyką, ale także wydarzenia z zakresu automatyki czy mechatroniki, organizowane przez Politechnikę Warszawską - opowiada Anna Pydyńska. - Prowadzone są różnorodne szkolenia z zakresu marketingu, PR, zarządzania itp. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie.

Podczas szkoleń, studenci także mogą zdobyć wiedzę przydatną w zdobywaniu pracy. Uczą się między innymi, jak profesjonalnie napisać CV, a także w jaki sposób przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

Zgłoszenia realizowane są przez platformę Facebook i zdalny system internetowych zapisów. Szkolenia są darmowe dla wszystkich studentów i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. 

Źr. Facebook/Drogowskazy Kariery

Jak mówią goście Czwórki, program daje też wiele korzyści im samym. - Z racji tego, że jest to projekt długofalowy, to my, jako koordynatorzy, mamy okazję nauczyć się systematycznej pracy, organizacji czasu, ale też drogowskazów kariery - tłumaczą. - Istotny jest też kontakt z zewnętrznym światem biznesu. Uczymy się nawiązywać relacje partnerskie w biznesie i współpracujemy z różnymi firmami. Na pewno wielu z nas takie doświadczenie przyda się w przyszłej pracy zawodowej.


Posłuchaj
13:40 CZWORKA/ Strefa Studenta -Drogowskazy kariery 14.03.2023.mp3 W audycji mówimy o programie Drogowskazy Kariery (Czwórka/Strefa Studenta)

 

***

Tytuł audycji: Strefa studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Goście: Anna Pydyńska, Franciszek Gurba (koordynatorzy wydarzenia)

Data emisji: 14.03.2023

Godz. emisji: 14.15

aw

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Research Week. Dlaczego warto studiować na Politechnice w Łodzi?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 19:40
Research Week to wydarzenie, na którym Politechnika Łódzka przedstawia swój potencjał naukowy, realizowane projekty i aktywność w międzynarodowej współpracy. W tym roku potrwa ono do 16 marca.
rozwiń zwiń