Ruszamy do Belfastu i zdradzamy sekrety kawy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 07:07
Tradycyjnie, w piątek zapraszamy Was na city break - tym razem odwiedzimy Belfast. Spotkamy się też z Pawłem Kwiatkowskim, który zdradzi sekrety parzenia najlepszej kawy. 
Murale w Belfaście są kroniką trudnej historii miasta
Murale w Belfaście są kroniką trudnej historii miastaFoto: Shutterstock/VanderWolf Images

Belfast kojarzy nam się z miastem stoczniowym, przemysłowym. I nie ma nic złego w tych skojarzeniach: przecież to tu wybudowano Titanica, a dziś można odwiedzić muzeum dedykowane słynnemu transatlantykowi. - Muzeum Titanica robi ogromne wrażenie. Są tam eksponaty, ale też prezentacje multimedialne i doskonali przewodnicy, którzy opowiadają o wszystkich ciekawostkach, a kilka kroków dalej znajduje się stocznia, w której powstał ten statek - mówiła w Czwórce mieszkająca w Irlandii Edyta Jakubowska. 

W stolicy Irlandii Północnej przespacerujemy się po porcie, zobaczymy zamek z XII wieku czy posłuchamy tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Poznamy historię Wysp.

Przedstawimy też wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdy do stolicy Irlandii. Sprawdzimy ile kosztują bilety na samolot, ile zapłacimy za nocleg i obiad w barze lub restauracji. Podpowiemy co zjeść i ile dni potrzebujemy na poznanie Belfastu. 

W drugiej godzinie audycji spotkamy się z Pawłem Kwiatkowskim, który prowadzi bloga i podcast o kawie. To on zdradzi nam sekrety jak parzyć kawę, by była najlepsza, jakie są jej rodzaje, sposoby podawania. Porozmawiamy o kawie w kontekście kulturalno-społecznym - przy kawie spotykamy się ze znajomymi, od tego, jak kawa smakuje rano często zależy nasz nastrój danego dnia, zawód baristy nabiera nowego znaczenia w kontekście np. mistrzostw baristów.


W programie zaprosimy także:

  • Przegląd prasy
  • Serwis sportowy
  • Pogoda

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w piątek (09.06) o godz. 7.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Belfast kawa
Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami. 
rozwiń zwiń