Muzyczny poranek z kwiatami. Zapraszamy do "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2023 08:25
Trwa 6. odsłona konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" o szczegółach tego wyjątkowego Czwórkowego konkursu opowie Damian Sikorski. Odwiedzi nas też zespół Moron’s Morons, a także zdradzimy tajemnice jadalnych kwiatów. 
Zapraszamy na muzyczny poranek z Czwórką
Zapraszamy na muzyczny poranek z CzwórkąFoto: shutterstock.com/mickyso

Wtorkowy poranek zaczniemy tradycyjnie od cyklu "Ojczysty - dodaj do ulubionych". Martyna Matwiejuk zdradzi nam, czym naprawdę jest kran. Czy to cała bateria mocowana przy wannie, czy może tylko wylewka? Takie niuanse są istotne dla hydraulika. Ale - jak się okazuje - kran zobaczyć można nie tylko w łazience.

O poranku Kamil Jasieński spotka się z Damianem Sikorskim, który zna wszystkie szczegóły naszego wyjątkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!", którego szósta odsłona wystartowała już 1 września. To wydarzenie promuje młodych artystów. Jedną z nagród konkursu jest wydanie cyfrowej płyty. Do tej pory nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazało się dziesięć płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", WRONA "Sen o smaku lukrecji", płyta winylowa "The Best of Będzie Głośno!", składanki: "Będzie Głośno!", "Będzie Głośno! vol.2", "Będzie Głośno! vol.3", "Będzie Głośno! vol.4".

Formularz zgłoszeniowy do konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" dostępny jest tu: formularz, a regulamin przeczytasz tu: regulamin. Czekamy na Was!

Zajmiemy się też jadalnymi kwiatami. Coraz częściej są one dodawane do wykwintnych potraw, a przez to kojarzone z luksusem. Niesłusznie, bo jadalne kwiaty to nic nadzwyczajnego. Można się o tym przekonać w działającym od niedawna ogrodzie zmysłów. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotował miejsce do wyciszenia po zajęciach. W ogrodzie można podziwiać, wąchać i zajadać się kwaśnymi, słodkimi i ostrymi kwiatami.

Po 9.15 odwiedzi nas zespół Moron’s Morons - to warszawska grupa inspirująca się garażowym brzmieniem lat 60. i 70.

W porannym paśmie Czwórki zaprosimy także na serwis kulturalny i sportowy.

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" we wtorek (12.09) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA jedzenie
Czytaj także

Gwiazdy muzyki grają dla "Barbie". Soundtrack do filmu bije rekordy popularności

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2023 19:05
Dua Lipa, Charlie XCX, Billie Eilish czy Nicki Minaj - to ich wokalne popisy można usłyszeć w filmie "Barbie". Podobnie jak film, jego ścieżka dźwiękowa podbija serca widzów, a muzycznych gwiazd tam nie brakuje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wydaj płytę z Będzie głośno!". Prawo autorskie - jak chroni twórców?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2023 13:30
Czwórka już po raz 6. zaprasza debiutantów do wzięcia udziału w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Twórzcie to, co Wam mówi serce, to co czujecie i jak czujecie. To jest najważniejsze - mówi Miłosz Bembinow, przewodniczący zarządu ZAiKS-u, partnera konkursu. Obok artystycznych działań, warto zadbać o prawa autorskie i swoją twórczość rejestrować.
rozwiń zwiń