Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2024 11:15
Już najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. Tym razem pod hasłem "Płuca po pandemii". - 32 finał to łącznie 1685 sztabów, z czego 100 działa poza granicami Polski - mówi Aleksandra Rutkowska, rzeczniczka WOŚP. - Większość z nich, poza zbiórką pieniędzy, organizuje różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące: atrakcje sportowe, dziecięce, koncerty i kiermasze. Dużo będzie się działo.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze może liczyć na wolontariuszy.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze może liczyć na wolontariuszy.Foto: shutterstock/Longfin Media
  • W niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  • Hasło tegorocznego finału to "Płuca po pandemii".
  • Wydarzenia finału WOŚP odbędą się w całej Polsce i wielu miejscach na świecie.
  • Poza zbiórkami pieniędzy i licytacjami odbędzie się wiele wydarzeń edukacyjnych, sportowych i muzycznych.

Licytacje, koncerty, różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe i biegi - to czeka nas podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. W tym roku celem zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych po przejściu COVID-19.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - co będzie się działo w Warszawie?

Wiele miast w Polsce i poza jej granicami przygotowuje się do wielkiego finału. Centrum dowodzenia będzie Warszawa. - Serce Orkiestry w tym roku bije na błoniach PGE Narodowego. Tam będzie specjalne studio, z którego będziemy realizować transmisje - mówi gość Czwórki, Aleksandra Rutkowska, rzeczniczka WOŚP. - Tam też znajduje się scena, na której będą się odbywały koncerty. Dodatkowo start i meta naszego biegu "Policz się z cukrzycą", "Światełko do nieba", a także strefa partnerów, w ramach której skorzystać będzie można z ogromu aktywności.

Rozmówczyni Kamila Jasieńskiego zapowiada, że koncerty rozpoczną się już o godzinie 14.00 i będą trwały przez cały dzień. Zagrają m.in. Zalewski, Kwiat Jabłoni, BOKKA, Golden Life, Lordofon, Booze & Glory, Wojtek Szumański, LemON, Enej, Pull The Wire, Proletaryat, Dorosłe Dzieci oraz Poparzeni Kawą Trzy.

- Jest bardzo dużo zespołów, śmietanka sceny polskiej i nie tylko, bo tutaj trzeba przypomnieć o zespołach zagranicznych, jak chociażby Luiku, czyli klimaty ukraińskie - opowiada rzeczniczka. - Warto wspomnieć, że koncert na scenie to jedno, ale studio, z którego będziemy realizować transmisję, jest otwarte. Zapraszamy więc wszystkich, również zespoły, które będą na chwilkę mogły się pojawiać i zagrać, żeby pokazać swoje umiejętności.


Bieg "Policz się z cukrzycą" wystartuje już po raz 18.

Najważniejszym sportowym wydarzeniem finału będzie bieg "Policz się z cukrzycą", który odbędzie się na ulicach Warszawy po raz 18. - Można skorzystać z kilku jego odsłon. Oprócz udziału w biegu, który startuje przed 12.00 z Błoni PGE Narodowego, można wziąć też udział w biegu wirtualnym - tłumaczy Aleksandra Rutkowska, gość audycji. - Celem jest zebranie środków na zakup pomp insulinowych, z których potem bezpłatnie mogą korzystać borykające się z cukrzycą kobiety ciężarne i te, które planują ciążę.  

"Światełko do nieba" - kulminacja finału WOŚP inne, niż zwykle

Kulminacyjnym punktem finału będzie oczywiście "Światełko do nieba", które - jak zapowiada Aleksandra Rutkowska z WOŚP - odbędzie się bez użycia sztucznych ogni. - Tegoroczne "Światełko do nieba" będzie szczególne - zdradza. - Będzie fantastycznie wizualnie, fantastycznie muzycznie i na pewno nie będzie fajerwerków.

 

Wiele się będzie działo w Warszawie, ale też mnóstwo atrakcji przygotowano w innych miastach. Rzeczniczka WOŚP zdradza, że co roku sztaby zaskakują pomysłowością i tematyką podejmowanych działań.  

- Informacje o wszystkich aktywnościach można znaleźć na naszej stronie internetowej - mówi gość audycji Aleksandra Rutkowska. - Tam gromadzimy wydarzenia sztabów 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeżeli ktoś szuka więc pomysłu na najbliższy weekend, to zapraszamy.

 

Posłuchaj
11:41 CZWORKA/Pierwsze słyszę - WOŚP rzeczniczka 26.01.2024.mp3 O 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opowiada Aleksandra Rutkowska, rzeczniczniczka WOŚP (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Zobacz także: 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Aleksandra Rutkowska (rzeczniczka WOŚP)

Data emisji: 26.01.2024

Godzina emisji: 8.15

aw

kor-wm


Czytaj także

WOŚP 2024. Nowe technologie też wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 19:27
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 32. raz. 28 stycznia odbędzie się wielki finał wydarzenia. W tym roku Polacy, i nie tylko, wesprą zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. WOŚP idzie z duchem czasu - jej działania wspiera też nowoczesna technologia. 
rozwiń zwiń