Cyber Marian: moją książką chcę pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 10:00
"Dziś tak bardziej" to pierwsza książka w dorobku Cyber Mariana, ale druga w dorobku człowieka, który się pod tym pseudonimem ukrywa. - Jeśli dzięki niej choć jedną osobę nastawię pozytywnie do życia, to będzie mój duży sukces - mówił youtuber w Czwórce.
Audio
  • Cyber Marian opowiada o książce "Dziś tak bardziej", ale także o swoim życiu poza internetem (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Cyber Marian jest jednym z najpopularniejszych youtuberów w Polsce
Cyber Marian jest jednym z najpopularniejszych youtuberów w PolsceFoto: Screen z YouTube

Kim jest? Dokąd zmierza? Jak został kultową postacią internetu? Na te pytania youtuber odpowiada w swojej książce, a ta składa się z czterech rozdziałów: okresu dzieciństwa, młodości, choroby i "cybermariaństwa". - Moją chorobę opisałem już sześć lat temu, wówczas pisałem po prostu na bieżąco, chorując. Pozostałe części tworzyłem przez ostatni rok - mówił youtuber w Czwórce.

Mimo że na kartach "Dziś tak bardziej" Cyber Marian wciąż występuje w nieodłącznych cybergałach, z wąsem i w peruce, odsłania w niej o wiele więcej, niż skrywają atrybuty jego artystycznego wizerunku. - Tę książkę napisałem przede wszystkim po to, by móc pomagać innym, także tym, którzy podobnie jak ja walczą o własne zdrowie - mówił youtuber.

W rozmowie z Kamilem Jasieńskim opowiadał także o specjalnej aplikacji, dołączonej do "Dziś tak bardziej", dzięki której czytelnicy ujrzeć będą mogli "rozszerzoną rzeczywistość", ale mówił także m.in. o tym, dlaczego stara się nie przejmować opiniami innych czy internetowym hejtem. Tłumaczył także, dlaczego wciąż - choć jest gwiazdą internetu - chce pozostać anonimowy.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Cyber Marian (youtuber, autor książki "Dziś tak bardziej")

Data emisji: 27.10.2016

Godzina emisji: 8.05

kd/mk


Czytaj także

Czwórka na MeetYT4. Działo się!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 16:00
MeetYT4 to jedna z największych imprez w kraju skierowana do społeczności YouTube. 70 youtuberów i my!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domowy survival" - przygotuj się na najtrudniejsze

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 10:00
Najlepszymi preppersami były nasze babcie. Krzysztof Lis na kanale "Domowy survival" rozwija ich ideę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zmienia się sieć? "Romantyczne czasy internetu minęły"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 01:44
Łukasz Skalik, znany z internetowego show "Czarne owce" czy serialu "Korpo", przyznaje, że w ciągu kilku ostatnich lat w sieci zaszły nieodwracalne zmiany. I to wcale nie na lepsze.
rozwiń zwiń