Fashion Designer Awards. Sukienka z kamienia i linia życia w modzie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 10:44
Młodzi projektanci z Polski, Ukrainy, a nawet z Chin walczą o staże w redakcjach mody, firmach odzieżowych i atelier projektantów. Co wydarzyło się w półfinale 9. odsłony konkursu Fashion Designer Awards?
Audio
  • Co wydarzyło się w półfinale 9. odsłony konkursu Fashion Designer Awards? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Catwalk Photos

Czytaj także
moda 1200.jpg
Jak pisać o modzie? "Najlepiej w kontekście tego, co dzieje się na świecie"

Po raz pierwszy w historii Fashion Designer Awards w półfinale znalazło się aż sześciu mężczyzn, duet oraz 23 kobiety. Prace uczestników oceniało jury, w którym zasiedli m.in. projektanci Gosia Baczyńska i Tomek Ossoliński, blogerka Macademian Girl oraz Marieta Żukowska. - Wyznaję zasadę, że nie trzeba wariować z modą, żeby czuć się pięknie i kobieco. I takich właśnie rozwiązań szukam w projektach uczestników konkursu - wyjaśnia aktorka. 

Finał Fashion Designer Awards odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie. W tym roku młodzi projektanci pracują pod hasłem "tribute to nature". Czy można stworzyć suknię z kamienia? Jak jedna z uczestniczek odwzorowała w ubraniach linię życia? O czym powinien pomyśleć projektant zanim zabierze się do wymyślania kolekcji? O tym m.in. w materiale Kai Zemły.


Czytaj także
Marieta Żukowska Joanna Pronobis 1200.JPG
Fashion Designer Awards: ikony stylu z natury

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Data emisji: 26.03.2018

Godzina emisji: 8.15

kul/kk

Czytaj także

Spersonalizowane trampki. Jak je zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 13:00
- W customizacji chodzi o to, żeby mieć coś jedynego na świecie. Nie wszystko da się w końcu kupić - przekonuje Mateusz Załęski, sneakerhead i youtuber, w sieci znany jako Wujek Rada. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SULW, czyli historie warszawskich writerów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 12:10
SULW, czyli "sztuka uliczna lewobrzeżnej Warszawy" był funkcjonującym w latach 2012-2015 portalem, którego celem była dokumentacja stołecznej sceny graffiti. Dziś funkcjonuje jako "SULW. Album" - wydawnictwo, które właśnie doczekało się wznowienia.  
rozwiń zwiń