Wszyscy jesteśmy pieszymi. MJN i projekt nowych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 09:50
Projekt warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i koalicji Ruchów miejskich przewidujący m.in. odholowywanie aut zaparkowanych na chodnikach trafił właśnie do sejmowej Komisji do Spraw Petycji. 
Audio
  • Na czym polega projekt zmian w kodeksie ruchu drogowego proponowany przez Miasto Jest Nasze i Ruchy miejskie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/GLady

Dziś serwujemy liczne ułatwienia dla kierowców, o infrastrukturze dla pieszych myśli się mniej. A przecież wszyscy jesteśmy pieszymi Barbara Jędrzejczyk

- Dziś kierowcy znają prawo o ruchu drogowym, albo powinni je znać. Często się zdarza, że tego prawa nie respektują - mówi Barbara Jędrzejczyk z Pieszej Masy Krytycznej. - Efekt jest taki, że parkując na chodniku, co mogą robić, nie zachowują dostatecznej odległości dla pieszego, która w przepisach wynosi 1,5 metra - czesto jest mniej albo przestrzeń pozostawiona pieszemu nie pozwala mu bezpiecznie przejść - dodaje. 

Projekt Miasto Jest Nasze to ukłon w stronę pieszych, szczególnie tych z niepełnosprawnościami, rodziców z wózkami dziecięcymi, w stronę osób starszych czy tych poruszających się z większym bagażem. 

Posłuchaj o szczegółach projektu warszawskiego stowarzyszenia i dziś obowiązujacych przepisach w materiale Weroniki Puszkar.


Czytaj także:
parkowanie 1200.jpg
Jak rozwiązać problem zatarasowanych autami chodników?

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 6.23

pj/kd

Czytaj także

Holenderski rowerzysta nie pojedzie z telefonem w ręku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 12:06
W 2002 roku Holandia objęła kierowców zakazem trzymania telefonów w ręku, podczas prowadzenia pojazdu. Wyłączeni spod zakazu byli jednak cykliści. Od lipca 2019 roku to się zmieni. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

2021 rok - Unia bez jednorazówek

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 10:52
Parlament Europejski poparł wprowadzenie w całej Unii zakazu sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku. Plastikowe kubki, sztućce, talerze, rurki odejdą w zapomnienie. 
rozwiń zwiń