Wymierające kierunki studiów. Czego nie studiować?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 15:07
Na wielu studiach dziennych trudno jest zapełnić limit miejsc, studentów brakuje. Jakie to kierunki i dlaczego niektóre studia się zdezaktualizowały?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

O tym porozmawiamy w trzeciej godzinie audycji. Program rozpoczniemy jednak od recenzji gry "The Division 2", sprawdzimy także, dlaczego kredyty studenckie cieszą się coraz mniejszą popularnością wśród żaków. Zaciąga je mniej niż 1 proc. studentów w Polsce. 

W drugiej godzinie audycji sprawdzimy, na czym polega "wypłata sklepowa" i dlaczego coraz więcej naszych rodaków korzysta z tej opcji. Zaprosimy was także na koncert Marceliny w Czwórce  >>>

Gościem audycji "Pierwsze słyszę" będzie zaś Bartek Skorbel z grupy Stand-up No Limits, który opowie o wydarzeniu "Open mic PL". Powiemy także o trasie koncertowej Danny'ego Byrda w Polsce. Wydarzenie pod patronatem Czwórki >>>

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w środę (13.03) w godz. 6.00 - 9.00. Program poprowadzi Mateusz Kulik.

kd/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka studia edukacja
Czytaj także

Nauka, wydatki, rozrywka - studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:53
Na których polskich uczelniach są jeszcze wolne miejsca, jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań dla studentów i czy jeszcze jest szansa na znalezienie lokum w akademiku? Praca dla studenta - gdzie i w jakiej formie się zatrudnić? Na te pytania odpowiadaliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konstytucja dla Nauki. Nowa ustawa zmieni szkolnictwo wyższe?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 17:18
Założeniem Konstytucji dla Nauki, ustawy, która weszła w życie z początkiem roku akademickiego, miało być podniesienie jakości kształcenia wyższego i poprawę pozycji polskich uczelni  w międzynarodowych rankingach.  
rozwiń zwiń