"Rap Tycoon". Powstaje wirtualny raperski świat

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 12:00
Akcja gry rozpoczyna się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Gracz wciela się w rapera, który w wynajętym mieszkaniu zakłada swoje pierwsze studio muzyczne. To, jaką drogę kariery wybierze, zależeć będzie tylko wyłącznie od niego.
Audio
  • O nowej grze "Rap Tycoon" opowiada jej twórca Krzysztof Pianta (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Rap Tycoon, screen z gry
"Rap Tycoon", screen z gryFoto: mat. pras.

Zadaniem graczy jest wybicie się z undergroundu i przejście do mainstreamu, a przy okazji można otworzyć własną wytwórnię czy markę odzieżową. - To taki symulator rapera. Gracze będą mogli tworzyć albumy muzyczne, ale robić także inne, mniej legalne rzeczy. Celem jest zdobycie jak najwyższej pozycji w branży muzycznej - mówił twórca. - Pomysł narodził się w 2009 roku, powróciłem do niego po latach. Teraz mam nadzieję, że uda mi się skończyć tę grę - wspominał Krzysztof Pianta.

"Rap Tycoon" będzie grą niskobudżetową, stworzoną własnym sumptem. Do których gier, dostępnych na rynku, jest przyrównywana? Czy w tej grze lepiej przyjąć strategię bardziej agresywną, czy lepiej pozostać w cieniu wielkich kolegów po fachu? I kiedy gra ujrzy światło dzienne? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Krzysztof Pianta (twórca gry "Rap Tycoon")

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 6.32

kd

Czytaj także

Gry i Komputery Minionej Ery. Smak dzieciństwa we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 11:20
- To, czym się z kolegami pasjonujemy i czym chcemy się podzielić, nazywamy retroinformatyką - wyjaśnia Wojciech Frabiński, współtwórca muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, które powstaje we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

MeetYT. Spotkanie "po drugiej stronie monitora"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 13:45
12 i 13 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbędzie się szósta edycja objętego Czwórkowym patronatem festiwalu youtuberów czyli MeetYT oraz pierwsza edycja Cracow Game Days. - MeetYT to będzie jedna ze stref Cracow Game Days 2017 - tłumaczy w Czwórce organizator wydarzenia Kacper Czapiewski.
rozwiń zwiń