Polskie superfoods - cenione od wielu pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 06:50
Polacy ulegli modzie na tzw. superfoods czyli wyjątkowo zdrową żywność. Zamiast jednak kupować jagody z drugiego końca świata, warto dać szansę krajowym produktom.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Lisovskaya Natalia

O tym dlaczego warto sięgać po lokalną żywność porozmawiamy z gościem programu - Emilią Pluskotą z All Hands. To po godz. 8.00.

Sprawdź także:

Zajrzymy także do pierwszej książki kucharskiej, która powstała dla tych, których Covid pozbawił smaku. Wydawnictwo "Taste & Flavour" dostępne jest w wersji cyfrowej i powstało w oparciu o doświadczenie założycieli angielskiej szkoły kulinarnej, którzy od lat badają temat parosmii (zaburzenia węchu) i anosmii (utraty węchu).

W audycji ponadto:

  • Jak przekonać ludzi do noszenia masek? Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) organizuje konkurs o wartości 500 tys. dolarów. Celem jest wynalezienie nowych i skutecznych masek, które będą wygodniejsze do codziennego noszenia.
  • Australijczycy mogą być zobowiązani do przedstawienia dowodu tożsamości, aby zarejestrować swoje konto na portalach społecznościowych - lub w serwisach randkowych. Rząd kraju przygląda się potencjalnym, nowym reformom, które miałyby na celu wyeliminowanie zastraszania, nękania oraz stalkowania w sieci.

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w poniedziałek (12.04) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul


Czytaj także

W zdrowym gotowaniu liczy się kreatywność

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 18:00
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji o najlepsze sposoby obróbki warzyw, owoców, mięsa i ryb zapytaliśmy ekspertów z Fundacji Szkoła na Widelcu - dietetyczkę Ulę Somow i kucharza Grzegorza Łapanowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasza bulgur - ze wschodu na polskie stoły

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 10:46
Na Bliskim Wschodzie kasza bulgur znana jest i doceniana od blisko 4000 lat. To podstawowy składnik diety, obok ryżu, mieszkańców tamtych regionów. W ostatnich latach wkracza na polskie stoły. 
rozwiń zwiń