Kryptowaluty na celowniku hakerów

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 09:20
W środowy poranek przyjrzymy się kryptowalutom. Jak się okazuje cyberprzestępcy nie śpią i przejmując zdalną kontrolę nad komputerami nieświadomych użytkowników starają się wykraść ich hasła oraz pieniądze.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W sieci pojawiła się niedawno nowa kampania podszywająca się pod aplikację kryptowalutową SafeMoon. Jak ostrzegają badacze cyberbezpieczeństwa ESET posiadacze kryptowalut powinni zachować szczególną ostrożność. Hakerzy bowiem, wykorzystując fałszywą aktualizację do aplikacji, wabią użytkowników Discorda na stronę internetową, która rozpowszechnia złośliwe oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp do komputerów ofiar.

bitcoin-3006247_1280 (1).jpg
Kryptowaluty. "To nieekologiczna forma płatności"

Zobacz także:

Temat cyberprzestępczości w sieci pojawi się także w pierwszej części audycji. Policjanci oraz eksperci od rynku nowych technologii ostrzegają przed nową metodą wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Sprawdzimy co to jest spoofing, który w ostatnich tygodniach przybiera na sile. 

Porozmawiamy również o Festiwalu Etiuda&Anima - najstarszym w Polsce festiwalu filmowym, który konfrontuje osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej.

Opowiemy też o warsztatach, panelach dyskusyjnych, pojedynkach tanecznych, a także finałowym odcinku breakingowej podróży po Polsce, które odbędą się w ramach Red Bull BC One World Final. Wraz z  ekspertem od rynku gier wideo, Jerzym Bartoszewiczem zanurzymy się w świat gamingu. Specjalista opowie o trylogii kultowych strzelanek i wyjaśni dlaczego warto sięgnąć po tę kompilację.

W audycji także:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • przegląd prasy zagranicznej

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w środę (3.11) po godz. 6.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Siłownia dla e-sportowców. Gra pod okiem specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:30
E-sport to dziedzina, która w ostatnim czasie zyskała olbrzymią popularność. Odbywają się również pierwsze wirtualne igrzyska olimpijskie, w ramach których od 13 maja zawodnicy z całego świata rywalizują na symulatorach e- sportowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi pragnie zostać zawodowymi graczami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Animafest opanowuje Gdańsk. Animacje to nie tylko filmy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:10
Wybrane kina Gdańska od dziś goszczą Międzynarodowy Festiwal Animacji Animafest. To już 7. odsłona tego wydarzenia. W programie stałe punkty, wyczekiwane przez fanów, ale przede wszystkim najnowsze produkcje nagradzane w Sundance, Cannes czy Annecy - największych światowych festiwalach. 
rozwiń zwiń