Koncertowy "Raj" - The Dumplings w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 17:30
Retransmisja koncertu z listopada 2018 roku, kiedy The Dumplings zagrali w Czwórce materiał z płyty "Raj". Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem oraz taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet w duchu nowych brzmień, ale też chwytliwych piosenek - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Zapraszamy!  Na nowej płycie przyznają, że w bezruchu wolniej płynie czas, ale sami nie próżnują. 
Audio
  • The Dumplings - koncert na żywo w studiu koncertowym Polskiego Radia (12’’ na godzinę/Czwórka)
The Dumplings w Czwórce
The Dumplings w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Zarejestrowany koncert zawiera wykonania na żywo z trzeciej i ostatniej płyty zespołu "Raj". Płyta została później nominowana do dwóch Fryderyków - w kategorii album roku pop alternatywny oraz za najlepszą oprawę graficzną. 

POSŁUCHAJ KONCERTU

Justyna Święs i Kuba Karaś to zabrzanie, którzy postanowili razem tworzyć podczas konkursu piosenki w 2011 roku. Początkowo grali akustycznie indie rocka, ale potem zdecydowali się pójść w kierunku muzyki elektronicznej. Zadebiutowali w 2013 roku, a na początku 2014 roku nagrali debiutancki album "No Bad Days". Za tę płytę otrzymali Fryderyka w kategorii "Najlepszy debiut", a wydany w 2015 roku krążek "Sea You Later" pokrył się złotem. The Dumplings zostali też ogłoszeni w line-upach takich muzycznych wydarzeń jak Open'er Festival czy OFF Festival. Zagrali też na zagranicznych festiwalach: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton, a w Londynie wystąpili razem z zespołem Kamp! 

Płyta "Raj" została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez The Dumplings. Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla nich stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim. 

the dumplings 1200.JPG
The Dumplings. "Raj" spowity półmrokiem

Justyna Święs i Kuba Karaś o "Raju": Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.


***

Zorganizowany przez radiową Czwórkę koncert The Dumplings odbył się 20 listopada 2018 roku w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, a poprowadziła go Ula Kaczyńska.

mat.prasowe/kul/kd/rk 

Czytaj także

Novika: w muzyce chodzi też o dobre tytuły

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:00
- Jestem przeciwniczką długich anglojęzycznych tytułów płyt. Wolę te krótkie, które brzmią trochę jak komunikat. Na przykład "Bez cukru" - o swojej nowej płycie opowiada Novika. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ramona Rey: nie chcę zaskakiwać. Chcę dawać dobre emocje

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 12:00
- Wydajemy płyty samodzielnie. Nie wyobrażam sobie, żeby jakaś obca osoba mogłaby ingerować w moje teksty i to, w jaki sposób wyrażam się artystycznie - mówiła piosenkarka Ramona Ray.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:50
- Bardzo się cieszę, że pierwszy koncert w ramach trasy promującej moje najnowsze wydawnictwo "Ethno Elektro 2" zagrałem właśnie w Czwórce. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tej stacji i czuję się zaszczycony - tak Gooral wspomina swój występ na Czwórkowej scenie. Koncert odbył się w listopadzie 2018 roku.
rozwiń zwiń