X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok Rzeki Wisły. Za nami pierwszy przystanek w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 13:58
Za nami już pierwszy wiślany przystanek - z Gdańska. Radiowa Czwórka z okazji Roku Wisły zaprasza na letni cykl audycji i koncertów plenerowych. Akcja "Od Ujścia do Źródła" ma na celu promocję naturalnego i turystycznego obszaru "Królowej Polskich Rzek" oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo.  
Audio
  • Rozmowa Kuby Marcinowicza z gośćmi w ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
Brzegi Wisły
Brzegi WisłyFoto: wikimedia.com/Rommullus

Zaproszenia na dyskusję podczas specjalnej audycji plenerowej przyjęli: prof. Jan Marcin Węsławski, kierownik Zakładu Ekologii Morza Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie i prof. Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Gdańska. 

Czego można się dowiedzieć z rozmowy? Między innymi tego, że Wisła jest kapryśna i przekorna. Zaczyna się na stokach Babiej Góry, a kończy… no właśnie, gdzie? W zależności od jej kaprysu zmienia swoje ujście. Na jej dnie kryje się też niejedna tajemnica. - W Wiśle znalazłem kilka wraków z XVIII w. w rejonie Gdańska Stogi. Niestety w ich wnętrzu nic nie było, ponieważ były to wraki użyte jako tymczasowy most wykonany przez rosyjskie wojska oblegające Gdańsk w 1734 roku. Większość z nich pozostała na dnie - opowiadał o wiślanych skarbach prof. Waldemar Ossowski. Mówił też o złotych monetach…

Opowiedzieliśmy także m.in. czym są "houseboaty", przedstawiliśmy Gdańsk z kajaka i Wiślane trasy rowerowe, a na rejs kulturalny po Wiśle zabrała Was Violetta Seremak z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

***

W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" Czwórka planuje latem zorganizować jeszcze dwa podobne wydarzenia: 7 lipca w Warszawie (Cud nad Wisłą) oraz 14 sierpnia w Krakowie (Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizulany (FINA).

***

Tytuł audycji: "Od Ujścia do Źródła"

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Goście: prof. Jan Marcin Węsławski (kierownik Zakładu Ekologii Morza Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie), prof. Waldemar Ossowski (dyrektor Muzeum Historii Miasta Gdańska)

Data emisji: 9.06.2017

Godzina emisji: 18.08

op/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duet Catz ’N Dogz: walczymy ze stereotypami

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 17:00
W "Muzycznym Lunchu" Wojtek i Grzesiek, czyli duet Catz'N Dogz, jeden z najważniejszych projektów na polskiej scenie muzyki elektronicznej ostatnich lat, opowiadali o ich najbliższym, objętym patronatem Czwórki koncercie w warszawskim Klubie Smolna, a także o fonograficznych projektach Pets i Step Recordings. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztokholm. Alternatywne brzmienie i radiowy pop

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 10:15
Tym razem gośćmi Damiana Sikorskiego w audycji "Będzie głośno!" byli członkowie bydgosko-toruńskiego zespołu Sztokholm. - Jesteśmy spomiędzy Bydgoszczy i Torunia. W tych dwóch miastach studiowaliśmy. Chcieliśmy je połączyć - mówili w Czwórce Ariel Śliwiński i Szymon Wigienka, czyli połowa formacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sára Tímár, Ferenc Sebő - ich historia muzyki nad Dunajem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:00
Ferenc Sebő jest założycielem zespołu, w którym karierę rozpoczynała Márta Sebestyén oraz Péter Éri - obecnie członkowie znanego Muzsikas Folk Ensemble. Razem z wokalistką Sárą Tímár opowiadał w Czwórce o historii węgierskiej muzyki i własnej drodze do jej odkrywania.
rozwiń zwiń