Kocham rower, jeżdżę z głową!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 18:29
Z badań wynika, że choć 93% gimnazjalistów jeździ rowerem, tylko nieco połowa z nich zna przepisy ruchu drogowego odnoszące się do rowerzystów.
Kocham rower, jeżdżę z głową
Foto: Glow Images/East News

Aż 18% gimnazjalistów z małych miejscowości miało wypadek na rowerze . Najczęstszą ich przyczyną jest nieostrożność. "Jeżdżę z głową" to program, który ma przypomnieć podstawowe zasady ruchu drogowego oraz edukować w zakresie nowych praw. Młodzi ludzie z 200 gimnazjów z całej Polski wezmą udział w lekcjach o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
O przepisach, kulturze na drodze i chodniku i rowerowym bezpieczeństwie porozmawiamy w audycji "Na cztery ręce", w piątek, 19 wrzesnia, po godz. 23.00.

Zapraszam. Piotrek Galus

(kd)

Czytaj także

Pijani rowerzyści miejską plagą. "Nic ich nie usprawiedliwia"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 19:00
W pierwszy weekend sierpnia policja na polskich drogach zatrzymała 891 nietrzeźwych kierujących. Wielu z tych ludzi prowadziło jednak nie samochody, a rowery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerem po mieście. Weź lekcję i nie bój się jeździć

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 10:00
Jazda rowerem po mieście to dla niektórych wyczyn ekstremalny. Jednak jak przekonuje Michała Kalida z Warszawskiej Akademii Rowerowej wcale nie musi tak być. Wystarczy przestrzegać zasad ruchu drogowego i nie bać się jazdy po ulicach.
rozwiń zwiń