Praca dla młodych: Jest źle, ale nie jest tragicznie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 10:00
- Mamy nadpodaż ludzi z wyższym wykształceniem, które jest trudne do zmonetyzowania - mówił w Czwórce Rafał Glogier-Osiński z GazetaPraca.pl, który w audycji na "4 ręce" radził młodym ludziom jak sobie radzić na trudnym rynku pracy.
Audio
  • Rafał Glogier-Osiński o rynku pracy dla młodych osób
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.Foto: Glow Images/East News

W niektórych regionach Polski prawie 60 procent bezrobotnych to osoby, które nie ukończyły 34 lat – wynika z najnowszych danych GUS. Bezrobocie wśród młodych jest najwyższe tam, gdzie są uczelnie. Absolwenci przywiązują się do miast, w których się uczyli.

Bezrobocie wśród młodych Polaków - jego skala, przyczyny i prognozy. Co wpływa dziś na bezrobocie młodych? Czy to wahania gospodarki są głównym czynnikiem warunkującym to zjawisko? Czy to prawda, że zatrudnienie młodych osób z wyższym wykształceniem w ostatnich latach zmniejsza się? Młodzi nadwykształceni - co to za grupa i dlaczego również ma problemy ze znalezieniem pracy? Na te pytania odpowiedział Rafał Glogier-Osiński z GazetaPraca.pl

Jeśłi chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania , posłuchaj audycji "Na cztery ręce". Wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku z prawej strony artykułu.

Czytaj także

Miejskie slumsy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 11:00
Miejskie slumsy istnieją w każdym większym mieście. Z biedą spotykamy się każdego dnia. Jak reagujemy na tego typu ludzi? Pomagamy im?, czy odwracamy się na pięcie i idziemy w swoim kierunku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niewidomi czytają więcej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 14:00
Dla przyjemności książkę w ostatnim roku przeczytało zaledwie 30 procent widzących Polaków. Wśród niewidomych lekturę choć jednej książki rocznie deklaruje prawie 75 procent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Portret młodej polskiej emigracji

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 19:30
Od jakiegoś czasu coraz mniej się mówi o wyjazdach Polaków za granicę. Tymczasem aż 2 mln krajanów wyjechało na Zachód po naszym wejściu do Unii i ten proces trwa. O tym jak układają losy emigrantów rozmawialiśmy w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń