Yuuki: Islandia to mój drugi dom

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 17:40
Yuuki, czyli Kasia Wypchło, to wokalistka, która dała się poznać słuchaczom Czwórki poprzez charakterystyczne dla niej, elektroniczne i gitarowe brzmienia. W "Pasjonautach" opowiada o swojej miłości do Islandii. - Pierwszy raz pojechałam tam w nostalgicznym nastroju, który scalił się z energią tego miejsca - wspomina artystka.
Audio
  • Co ciągnie Yuuki na Islandię? (Pasjonauci/Czwórka)
Małe domki w Mjoeyri (Eskifjrur) we wschodniej Islandii (zdjęcie ilustracyjne)
Małe domki w Mjoeyri (Eskifjörður) we wschodniej Islandii (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Boyloso/Shutterstock.com

Yukki Gdziekolwiek na Islandii się zatrzymasz, możesz zobaczyć jakieś wspaniałości

Teraz Yuuki co jakiś czas wraca na Islandię. Znajduje tam inspiracje, które przydają się w komponowaniu. - Ta nostalgiczna strona w mojej sztuce jest silna, a Islandia ją stymuluje - wyznaje Kasia Wypchło. - Tam można bardzo się skupić na działaniu artystycznym. Ludzie są na sobie skupieni i myślą o sobie dobrze. Z drugiej strony nie ma tam bodźców, które rozpraszają. Jestem tylko ja i moje artystyczne działania - podkreśla artystka w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

Yuuki Nie przesadzajmy z brakiem słońca na Islandii. Gdy się pojawia, to jest świetliste i bardziej się je docenia

Islandia to wyspa i kraj, który Yuuki nieustannie eksploruje - szczególnie upodobała sobie docieranie do jej naturalnych i dziewiczych zakątków. Dlaczego po Islandii warto podróżować samochodem? Które miejsca Yuuki poleca, żeby tam odwiedzić i jak według niej brzmi ta wyspa? Kiedy ukaże się nowa płyta Yuuki, oraz co artystka zagra na Iceland Airwaves Festival? Więcej o tym w nagraniu audycji, w której słuchamy też nowego utworu Yuuki zatytułowanego "Slow Down".

Yuuki i Beata Kwiatkowska w Czwórce/fot. Czwórka Yuuki i Beata Kwiatkowska w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Kasia Wypchło, czyli Yuuki (wokalistka, kompozytorka)

Data audycji: 16.09.2017

Godzina audycji: 11.07

jsz/kk

Czytaj także

Islandia. Polka pisze historię tamtejszego teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:00
W Islandii zakochała się, gdy po raz pierwszy usłyszała utwory Sigur Rós. W islandzkim teatrze - przy okazji pisania pracy na Akademii Teatralnej w Warszawie. Nas Maja Skrońska zabiera za kulisy islandzkiej sceny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Islandia. Miłość od pierwszego wejrzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 18:00
- Wiatr bywa tam tak silny, że będąc na wzgórzu, można dosłownie "położyć się na wietrze", a ten będzie nas "podnosił" - wspominali Jakub Roskosz i Anna Wołkanowska, dla których Islandia jest najpiękniejszym miejscem na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń