Zamień śmieci w wyśmienite zabawki

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 09:00
- Każde dziecko ma swoje upodobania. I tym powinniśmy się kierować wybierając zabawę - mówi Pani Kredka. - Dzieci lubią eksperymentować. My w domu najczęściej robimy zabawki z odpadów - plastikowych butelek, szklanych opakowań, kubeczków po jogurtach - dodaje. 
Audio
  • Pani Kredka opowiada o zabawkach i jak je zrobić samemu (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Mama Belle Love kids/Shutterstock

- Każde działanie można dostosować do wieku dzieci - podkreśla Agnieszka Placha. - Już dziecko 1,5 roczne może bawić się masami plastycznymi. Dla starszych polecam np. ciecz nienewtonowską, gdzie przy zabawie można wyjaśnić też prawa fizyki. 


Czytaj także:
zabawki free 1200.jpg
Mądre zabawki, czyli jakie?

Agnieszka Placha od lat obserwuje rynek zabawek i zabaw dla dzieci. Zauważa ciekawy trend odchodzenia od głośnych, migających plastikowych zabawek, na rzecz drewnianych czy robionych samodzielnie. 

- Zabawa zabawką to etap wtórny, fajnie wykonać zabawki samodzielnie. Bardzo istotny jest tu etap tworzenia, a nie sam efekt końcowy - mówi gość Czwórki. 

Jak więc zrobić gąsienicę z wytłoczek po jajkach? Czy tego typu kreatywne zabawy zawsze wiążą się z bałaganem? Jak wykorzystywać to, co jest w każdym domu do świetnej zabawy? O tym w rozmowie w "Najlepszym Dniu Tygodnia". 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Pani Kredka - Agnieszka Placha

Data emisji: 01.06.2018

Godzina emisji: 8.16

pj/kd

Czytaj także

Kiczowate pamiątki, śmieszne zabawki - co kupowaliśmy jako dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 18:00
Ciupagi, szklane kulki i żelowe pająki - w wakacyjnych kurortach i górskich schroniskach każdy musiał je mieć. Zapraszamy w sentymentalną podróż do przeszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mądre zabawki, czyli jakie?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 15:00
Wybierając zabawki dla naszych dzieci zależy nam, aby byly mądre, funkcjonalne i bezpieczne. Czy zabawka interaktywna, która sama mówi, śpiewa, chodzi i robi dużo hałasu faktycznie jest mądrą, edukacyjna zabawką?
rozwiń zwiń