Śniadanie z granolą i śpiewem skowronka

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:47
O poranku sprawdzimy jakie wartości odżywcze ma granola, którą możemy kupić, ile jest w niej cukru, a ile dobrych, zdrowych składników. 
Granola
GranolaFoto: pixabay

Postaramy się zrobić taką granolę na śniadanie w domu, porównamy skład domowej i kupnej granoli.

Spotkamy się także ze skowronkiem, który kiedy chce śpiewać, unosi się wysoko na 20 metrów, jak helikopter i zawisa w powietrzu. Robi tak, by na polu lepiej było słychać jego przepiękny głos. To ptak mały i raczej szarawy, ale z ozdobnym czubkiem na głowie.

W "Najlepszym Dniu Tygodnia" dowiemy się, jaka pogoda czeka nas w weekend, jakie wydarzenia kulturalne są dostępne online i co słychać w sporcie.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy Dzień Tygodnia" w piątek (27.03) po godzinie 6.00 zaprasza Kuba Marcinowicz. 

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka ptaki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czajka. Ptak pełen melancholii

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:19
- Właśnie trwają ich gody. Te ptaki są więc radosne i podekscytowane tym, co je czeka, ale jednocześnie ich śpiew jest bardzo melancholijny - mówił w rozmowie z Czwórką ekspert Jacek Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słyszysz pierwiosnka? To znak, że wiosna tuż tuż!  

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 12:23
Dzięki ich śpiewom wiemy, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Nasza reporterka wyruszyła na poszukiwania pierwiosnków. - Niemal wszyscy znamy ich głos, ale niewielu wie, jak wyglądają. Pierwiosnki znacznie łatwiej jest usłyszeć niż dostrzec - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką Katarzyna Dytrych, przyrodnik.
rozwiń zwiń