Dobrze nakręcony: "Jest tylko teraz" Bedoesa, Kwiatu Jabłoni i Zalewskiego - jak powstawał klip?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 15:35
Tym razem sprawdzamy, jak powstawał teledysk do piosenki "Jest tylko teraz". Twórcami singla promującego trasę "Męskie Granie" są Bedoes, Kwiat Jabłoni i Krzysztof Zalewski. - To są bardzo różni artyści. W teledysku pokazaliśmy świat każdego z nich - opowiada reżyser klipu Daniel Jaroszek.
Twórcami tegorocznego hymnu Męskiego Grania  Jest tylko teraz są Bedoes, Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz
Twórcami tegorocznego hymnu "Męskiego Grania" "Jest tylko teraz" są Bedoes, Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz Foto: Bartosz Bajerski.

Przed nami wakacje, a wraz z nimi zacznie się "Męskie Granie". Teledyski promujące kolejne edycje serii koncertów z reguły są bardzo dynamiczne. Tak też jest w przypadku klipu do utworu "Jest tylko teraz". Piosenka, którą wykonują Bedoes, Krzysztof Zalewski i Kwiat Jabłoni, jest "hymnem" tegorocznej trasy koncertowej "Męskiego Grania". Tak, jak różna jest twórczość wykonawców, tak zróżnicowany jest teledysk. Światy Krzysztofa Zalewskiego, Bedoesa oraz Kasi i Jacka Sienkiewiczów przenikają się, tworząc barwne, dynamiczne tło do piosenki. 

Jedną z inspiracji do nakręcenia teledysku był film "Royal wedding" z Fredem Astaire'em. - To jest jeden z moich ulubionych filmów, Fred Astaire zaczyna tańczyć i chodzi po ścianach i suficie. Cały pokój kręci się razem z nim - opowiada Daniel Jaroszek. - Realizacja tego pomysłu jednak okazała się zbyt droga, dlatego pomogliśmy sobie iluzją optyczną i pokój jest odwrócony. Daliśmy to na otwarcie. Ja uwielbiam Krzyśka Zalewskiego, uznałem, że to do niego pasuje, bo on jest takim showmanem.

I rzeczywiście świat Zalewskiego ma zaburzone prawa grawitacji. W teledysku widzimy artystę, który chodzi po ścianach i suficie utrzymanego w klimacie lat 70. pokoju, a także lewituje. - To był trochę pomysł Krzyśka i jego menadżerki Olgi. Nie mieliśmy na to za bardzo budżetu, ale pomysł udało się zrealizować dzięki inwencji twórczej i pracy wspólnej z artystą. Rzeczywiście wyszło to spektakularnie - wspomina rozmówca Oliwii Krettek. - Często się zdarza, że osoby jak się je "podwiesza" to nagle okazuje się, że mają lęk wysokości. Krzysztof absolutnie go nie ma i robiliśmy dubel za dublem. Wszystko mu wychodziło i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Źr. Youtube/ Męskie Granie Orkiestra 2022 (Bedoes, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni) - Jest tylko teraz


Obrazy się przenikają i przedstawiają świat każdego z wykonawców. Świat Kwiatu Jabłoni jest delikatny i sensualny, taki jak Kasia i Jacek. W zestawieniu z "brudnym osiedlowym" światem Bedoesa, który był dodatkowo utrzymany w czarno-białej tonacji, daje niezwykły kontrast i efekt. Te wszystkie klimaty jednak łączą się ze sobą.  

Zdjęcia z Bedoesem były także kręcone w autobusie. - To był podstawiony Ikarus 280, kultowy autobus, którym jeździłem do szkoły, jak byłem młodym chłopakiem - wspomina twórca teledysku. - Ponieważ chcieliśmy mieć pełną kontrolę nad ruchomym światłem, ikarus stał w studiu i był bujany, żeby był odpowiedni efekt. Rzeczywiście się udało. To była ostatnia scena, którą kręciliśmy w tym projekcie.  


Posłuchaj
14:49 Czwórka/Najlepszy Dzień Tygodnia - jak powstawał klip "Jest tylko teraz" 17.06.2022.mp3 O powstawaniu teledysku do piosenki "Jest tylko teraz" opowiada reżyser klipu Daniel Jaroszek (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

Ważną rolę w teledysku pełni oświetlenie. - Ta produkcyjna układanka była rzeczą niezwykłą. To jest zasługa Mateusza Dziekońskiego i produkcji, że udało się w tym budżecie, jaki mieliśmy sprostać celom i pomysłom na oświetlenie - dodaje Daniel Jaroszek.


***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski

Materiał: Oliwia Krettek

Data emisji: 17.06.2022

Godzina emisji: 6.22

aw

Czytaj także

Wrona o "Double Tap": zawsze chciałam nagrać kolorowego cyberpunka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 10:32
- Klip utrzymany jest w stylistyce gamerskiej, futurystycznej, jest trochę cyberpunkowy. Ten pomysł przyszedł mi do głowy już dawno temu - opowiadała w rozmowie z Czwórką Weronika "Wrona" Jasiówka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobrze nakręcone Nieme Kino. "Podwodne dzieło sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 19:00
Saksofony, fortepian i zespół pod wodą - tak wyglądał plan teledysku do utworu "Szaman" zespołu Nieme Kino. 
rozwiń zwiń