Marcin Bosak: wielkość roli nie ma znaczenia, jeśli pracujesz z dobrą ekipą

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 11:00
- W moim zawodzie zdarza się tak, że już prawie wydaje ci się, że grasz, a potem nagle ktoś zmienia zdanie i twoją rolę dostaje ktoś inny - opowiada Marcin Bosak. - W ubiegłym roku mój telefon milczał, w tym znów zaczęły pojawiać się ciekawe propozycje - dodaje.
Audio
  • Marcin Bosak o najważniejszych rolach, najciekawszych spotkaniach i pracy w teatrze (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Marcin Bosak
Marcin BosakFoto: Czwórka/Michał Misiorek

Czytaj także
czwórka katarzyna zielińska 1200 kulik.jpg
Szymon Weiss. Od tłustych dymów do orkiestry symfonicznej

Gość Czwórki ma na koncie ponad 70 ról - w filmach, serialach i spektaklach teatralnych. - Szczególnie pamiętam te, których wartością dodaną była jakość spotkania z innymi ludźmi. Z reżyserem, z koleżankami i kolegami na planie - wyjaśnia aktor.

Marcin Bosak wspomina także pierwsze spotkanie z Agnieszką Holland, z którą współpracował później przy kilku projektach. - Byłem studentem IV roku Akademii Teatralnej i zapisałem się na warsztaty z reżyserką w łódzkiej Filmówce. Wziąłem swoje zdjęcie, podpisałem je i wręczyłem pani Agnieszce. Minęło kilka lat, miałem już za sobą historię z serialem "M jak miłość" i dostałem propozycję zagrania w "Ekipie", którą współtworzyły Agnieszka Holland, Kasia Adamik i Magdalena Łazarkiewicz - opowiada. 

Obecnie aktora możemy oglądać m.in. w głośnym spektaklu na podstawie powieści Szczepana Twardocha pt. "Król". Gdzie czuje się "jak w domu" - przed kamerą czy na scenie? Które role były dla niego przełomowe? Co traktuje za swój największy sukces, a co - za największą porażkę? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także
czwórka katarzyna warnke 1200 kulik.jpg
Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Marcin Bosak (aktor)

Data emisji: 11.05.2019

Godz. emisji: 9.30

kul/ac


Czytaj także

Tomasz Ciachorowski: czasami nie wyrabiam na zakrętach

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 11:30
- Zdarza mi się, że muszę zrezygnować z niektórych propozycji, bo czasami nie wyrabiam na zakrętach. Ale póki jestem młody i mam tyle wigoru będę korzystać z zasobów, którymi dysponuję - deklaruje Tomasz Ciachorowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roma Gąsiorowska: nie robię niczego na siłę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 12:00
- Mam mnóstwo pomysłów w szufladzie. Kiedy tylko zakiełkuje mi w głowie jakaś myśl, spisują ją i odkładam na później. Nie robię nic na siłę. Raczej szukam takich okoliczności, które dają przestrzeń do realizacji projektów - opowiada Roma Gąsiorowska.
rozwiń zwiń