Kiedy kupić nowy sprzęt do grania?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 11:17
Czy końcówka roku to dobry moment na zakup konsol najnowszych generacji? 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Parilov

shutterstock gaming 1200.jpg
Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

ZOBACZ WIĘCEJ Ciekawostki, relacje, wywiady - audycja "Strefa gamingu"

Z nami m.in. premiera sprzętu do grania od amerykańskiego Microsoftu, przed nami zaś - konsoli od japońskiego Sony. Czy warto w nie zainwestować, czy wciąż się wstrzymać?

Posłuchaj
12:57 2020_11_15-12-23-55_PR4_Gaming.mp3 Andrzej Mazuruk o tym, czy warto inwestować w konsole najnowszej generacji bezpośrednio po premierze (Strefa gamingu/Czwórka) 

Na nową konsolę należy dziś przeznaczyć nawet powyżej 2 tys. złotych. Jak tłumaczył ekspert, polska cena zależy nie tylko od wytycznych producenta, ale także m.in. od kursu złotego. - Gdy wychodzi nowy sprzęt, do tego świetnie rozreklamowany, to jest duże wydarzenie. Dziś te konsole będą droższe od poprzedniej generacji, ale za kilka lat, gdy pojawią się kolejne edycje konsol, te dzisiejsze drastycznie stanieją - tłumaczył Andrzej Mazuruk, ekspert rynku gier wideo.

shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
Skradanki - gatunek gier zapomnianych?

Posłuchaj także:

Jak podkreślał, nowoczesna konsola będzie dobrym rozwiązaniem dla graczy, którzy stawiają na wysokie wymagania sprzętowe w grach. - To potężny sprzęt, i poczujemy różnicę, jeśli przeskoczymy z poprzedniej generacji - mówił gość Czwórki. - Warto jednak wziąć pod uwagę, że gier, które są na nie przeznaczone, jest na rynku jeszcze stosunkowo niewiele - podkreślał. - Powstawanie tych produkcji to proces, który wymaga czasu, więc kupując nową konsolę mamy do wyboru maksymalnie kilkadziesiąt tytułów, wśród których najczęściej nie ma "gamechangerów", czyli takich gier, który zmieniłby oblicze rynku. 

Czytaj także:

Wśród nowoczesnego sprzętu zdarzają się wciąż błędy techniczne, jak wspominał gość Czwórki nowe, wciąż mało dostępne i niedopracowane konsole na przykład... dymią. Jednak o to, byśmy zainwestowali w najnowsze konsole skutecznie dbają ich producenci, sterując naszymi decyzjami. - Ale poprzednia generacja została wydana niemal siedem lat temu, to bardzo długo. Można więc sądzić, że aktualnie ukazująca się generacja "przeżyje" nawet dekadę - mówił ekspert.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Andrzej Mazuruk (ekspert rynku gier wideo)

Data emisji: 15.11.2020

Godzina emisji: 12.18

kd

Czytaj także

Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 14:00
W trakcie pandemii granie w gry stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu. Okazuje się jednak, że często długie przesiadywanie przed ekranem z padem w ręku nie zawsze ma pozytywne skutki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Godfall" - "boskie" wymagania sprzętowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 12:39
Coraz więcej dzieje się wokół gier przygotowywanych z myślą o nowej generacji konsol. Ostatnio uwaga bardzo skupia się na produkcji "Godfall", która oprócz swojej premiery na PlayStation 5, planuje wersje także na nasze blaszaki.
rozwiń zwiń