"Wiedźmin 3" i Cyberpunk 2077". CD Project okradzione

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:30
Problemów CD Projektu ciąg dalszy. Od dnia premiery "Cyberpunka 2077" nie brakuje negatywnych opinii na temat stanu technicznego gry. Co prawda twórcy dwoją się i troją, aby poprawić finalną jakość produkcji, ale do ideału wciąż daleka droga.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pryimak Anastasiia/shutterstock

shutterstock dota2 gaming 1200.jpg
Gaming to sport, nie tylko rozrywka. Najważniejsze turnieje i zawody

Niestety nasze rodzime studio ma kolejne problemy. Wykradziono bowiem kod źródłowy "Wiedźmina 3" oraz "Cyberpunka 2077". Oczywiście trafiły one na aukcje na popularnym portalu dla hakerów. Cena wywoławcza to... milion dolarów!

Posłuchaj także:

Przedstawiciele spółki poinformowali o ataku w otwartym komunikacie. Hakerzy zażądali okupu za zwrot wykradzionych danych. Po otrzymaniu odmowy oraz po ingerencji służb bezpieczeństwa, bez wahania wystawili na sprzedaż kody źródłowe na popularnym forum hakerskim. Dodatkowo hakerzy poinformowali, że posiadają także kod do "Gwinta", czyli popularnej gry karcianej, stworzonej na potrzeby trzeciej części przygód Geralta z Rivii. Chociaż na początku twórcy nie wierzyli, że złodziejom udało się wykraść wszystkie dane, w odpowiedzi otrzymali screen z dokładnym opisem plików, które trafiły w ręce przestępców.

cyberpunk 2077 free shutt 1200 .jpg
Cyberpunk 2077. Pierwsze opinie recenzentów

ZOBACZ WIĘCEJ Ciekawostki, relacje, wywiady - audycja "Strefa gamingu"

Niestety w zaistniałych okolicznościach nie tylko deweloperzy nie mają powodów do radości. Gracze, którzy wciąż czekają na poprawę stanu technicznego "Cyberpunka 2077" będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Twórcy oficjalnie poinformowali, że z powodu kradzieży kodów źródłowych prace nad nowymi grami oraz dopracowaniem już istniejących dość mocno zostaną rozciągnięte w czasie. Pod znakiem zapytania stoi także kolejna już duża łatka do "Cyberpunka 2077", która miała wyeliminować rażące błędy.

Licytacja kodów źródłowych odbędzie się dziś. O wszystkim będziemy informować na bieżąco. 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 14:00
W trakcie pandemii granie w gry stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu. Okazuje się jednak, że często długie przesiadywanie przed ekranem z padem w ręku nie zawsze ma pozytywne skutki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca merytoryczny w tworzeniu gier - na czym polega jego rola?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 15:20
Wyobraźcie sobie, że chcecie stworzyć grę. Macie już wszystko, co potrzebne, od pomysłu zaczynając, a na pracownikach kończąc. Nagle okazuje się, że nie do końca "czujecie klimat" oraz świat, w jakim ma rozgrywać się Wasza produkcja.
rozwiń zwiń