Kinga Kujawska: gry zawsze były obecne w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 14:00
- Do świata gier wprowadziła mnie moja starsza siostra. Kiedy w naszym domu pojawił się PC, to ona kupowała gry, ściągała -wspomina Kinga Kujawska, ulubienica publiczności, charyzmatyczna gamerka oraz prezenterka. - "Dick Tracy" to była moja pierwsza strzelanka. Gry były zawsze obecne w moim życiu - dodaje. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Anton27/shutterstock.com

Kinga Kujawska grała też z siostrą bliźniaczką. - Grało się też podczas spotkań rodzinnych, w FIFA, w bijatyki - wspomina gość Łukasza "JeffreJa" Chmiela. - Moi rodzice są nauczycielami W-Fu. Ja skończyłam Akademię Pedagogiczną na kierunku wykształcenie fizyczne i obronne. Od 1-3 klasy podstawówki chciałam być nauczycielem W-Fu, z prawdziwego zdarzenia, jak moja mama, ale moje życie potoczyło się inaczej - dodaje. - Dziś jednak jestm w miejscu, w którym chciałam być. 


Posłuchaj
17:37 czwórka strefa gamingu 16.05.2021.mp3 Kinga Kujawska i jej droga przez świat gamingu (Strefa Gamingu/Czwórka)

 

Kinga Kujawska pierwsze kroki w branży gamingowej stawiała w świecie konsol. - Zarabiałam z grania, grałam, prowadziłam wywiady, eventy - wspomina. - Miałam wszystkie gry. Dziś mam piękną kolekcję. Teraz rzadko grywam na konsoli, chyba że w platformówki - dodaje. 

Kinga Kujawska to nie jedyna kobieta w branży e-sportu. - E-sport przestaje być męskim światem. Dużo kobiet pracuje w branży gamingowej, w świecie e-sportu na przeróżnych stanowiskach - mówi gość "Strefy Gamingu". - Niestety dyskryminacja i dysproporcja wciąż istnieje. Turnieje dla kobiet są organizowane dużo rzadziej. Faceci mogą się z e-spotu utrzymać, kobiety jeszcze nie. Mężczyźni w turniejach wygrywają duże pule pieniędzy, a kobiety klawiaturę i myszkę. Obserwuję tę scenę, widzę, że to się zmienia, ale za wolno - podkreśla. 

Bardzo dużo kobiet gra w gry. Mam mnóstwo kumpeli, które grają w gry i robią to dobrze. To nie powinno nikogo dziwić. To jest po prostu miła rozrywka. Fantastyczna forma spędzania wolnego czasu Kinga Kujawska


Sprawdź także:


assassins creed shutterstock 1200.jpg
"Assassins Creed Valhalla". Nowy patch i DLC

Niedawno miała miejsce premiera nowej adaptacji "Mortal Kombat". Kinga Kujawska przyznaje, że filmu jeszcze nie widziała, ale bijatyki uwielbia. - "Mortal Kombat jest moim ulubionym tytułem, z rodziną w święta gramy do 4 rano, to niezdrowa rywalizacja. Mam swoja ukochaną postać, wymaszerowaną na maksa - to Kitana - zdradza.

Kinga Kujawska podkreśla, że dziś ma pracę, która jest jej pasją. W ESL otaca się cudownymi ludźmi. Zdradza też, że od kilku miesięcy jest też streamrem. - To fantastyczne medium, by komunikować się z odbiorcami, ja się w to bardzo wkręciłam - ocenia. - W streamach gram w to, na co mam ochotę, moi fani wiedzą co lubię i takie tytuły mi podsuwają. W moim życiu nie ma nudy - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Kinga Kujawska

Data emisji: 16.05.2021

Godzina emisji: 12.15

pj


Czytaj także

​Nowy wymiar e-sportu. Platformy mobilne - rewolucja, czy ewolucja? 

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 10:40
Podczas gdy świat jeszcze nie do końca oswoił się ze zjawiskiem e-sportu okazuje się, że rywalizacja zaczęła rozwijać się jeszcze bardziej. Obecnie e-sport to również emocjonujące rozgrywki na platformach mobilnych, czyli smarfonach i tabletach. Sprawdzamy jak do tego doszło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groznawstwo. Świat gamingu na uczelni

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 12:45
Poznański Uniwersytet Adam Mickiewicza do swego programu wprowadza nowy kierunek: groznawstwo. Zajęcia poprowadzą wykładowcy akademiccy, ale nie zabranie też twórców gier wideo, scenarzystów, autorów fabuł czy testerów gier.
rozwiń zwiń