Edukacja ekologiczna. Jak to się robi w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 10:48
Tematem audycji będzie między innymi nowy projekt WWF. Organizacja chce rozmawiać z nauczycielami i ich podopiecznymi na tamat edukacji ekologicznej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/dotshock

26 maja w audycji "Ratujemy świat" porozmawiamy o edukacji ekologicznej. WWF właśnie rozpoczyna projekt, w ramach którego w pierwszym etapie przeprowadza ankiety z nauczycielami, uczniami i rodzicami na temat eko-edukacji, a w kolejnych etapach zaproponuje zmiany, rozwiązania i pomysły na atrakcyjne i skuteczne przekazywanie wiedzy.Gośćmi Czwórki będą eksperci z WWF i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.  

Tematem programu będą także eko-pułapki. Jak nie dać się w nie złapać? Jakie są n​ajczęściej powtarzane błędy i mity dotyczące zrównoważanego stylu życia? Czy produkty, oznaczone jako eko, są takie w rzeczywistości?​

Sprawdzimy także, jak szyje się ubrania w Polsce.  

***

Na audycję "Ratujemy świat" zapraszamy we wtorek (26.05) w godz. 14.05 - 15.00. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia edukacja

Czytaj także

Co dzieje się ze śmieciami po tym jak wylądują w koszu?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:45
312 kg - statystycznie każdego roku każdy z nas wytwarza taką ilość śmieci. Co się z nimi dzieje po wyrzuceniu do kosza? Zaglądamy do sortowni i spalarni śmieci i śledzimy cały proces przetwarzania odpadów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń