Nieprzeciętni 2020 - dziś ostatni dzień na wysyłanie zgłoszeń!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 10:45
– Czekamy na zgłoszenia tych, którzy chcą czegoś więcej - mówi Hanna Dołęgowska, dyrektor radiowej Czwórki. Termin na wysyłanie zgłoszeń upływa już w dziś o północy. Plebiscyt "Nieprzeciętni" adresowany jest do osób między 18. a 35. rokiem życia o niecodziennych zainteresowaniach, wyjątkowych zdolnościach, czy ludzi, pracujących na rzecz innych.
Nieprzeciętni 2020
Nieprzeciętni 2020Foto: Czwórka

HannaDolegowska 1200.jpg
Nieprzeciętni 2020. "Szukamy ludzi wyjątkowych" >>>

- Warto zgłaszać siebie i tych, których uważamy za nieprzeciętnych. Czekamy na tych, którzy nie tylko chcą konsumować życie, ale też robić coś więcej: dla innych, dla społeczności, dla przyszłości. Zwłaszcza dziś, w otaczającym nas zamęcie, warto ich pokazywać - mówi Hanna Dołęgowska, dyrektor-redaktor naczelna Czwórki. - To nie musi być wybitny naukowiec, artysta, społecznik. To może być ktoś, kto po prostu wkłada dużo energii w może pozornie mało spektakularne działania, które jednak wiele zmieniają w codziennym życiu innych. Nieprzeciętność może się realizować w każdej dziedzinie życia - dodaje przewodnicząca jury.

NIEPRRZECIĘTNI 2020 - WYŚLIJ ZGŁOSZENIE >>>


 zaremba 1200.JPG
Nieprzeciętni 2020 - co słychać u finalistów z poprzednich lat?

Tylko do niedzieli 19 kwietnia Czwórka przyjmuje zgłoszenia do plebiscytu "Nieprzeciętni". Akcja adresowana jest do tych, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Słuchacze mogą zgłaszać kandydatury spośród rodziny, przyjaciół, znajomych czy współpracowników, mogą też zgłosić samych siebie. Należy to zrobić m.in. przez stronę internetową Czwórki oraz na profilach społecznościowych Czwórki: Facebooku czy Instagramie, a także tradycyjnie, drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl.

W drugim etapie konkursu to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród 10 finalistów, wyłonionych przez jury spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Od 18 maja do 14 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę intenetową Czwórki. Nazwisko najbardziej Nieprzeciętnego poznamy 25 czerwca.


sara kordowska 1200 koncert.jpg
Sara Kordowska - pisze piosenki i poszukuje nieprzeciętnych

W tym roku w jury pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej zasiadają także: Dtekk (Jędrzej Dondziło), DJ, pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival, Michał Duchniewicz, Nieprzeciętny 2019, student medycyny na Univeristy of Cambridge, Pembroke College, Dawid Godziek, zawodnik czołówki światowej ekstremalnych dyscyplin rowerowych, Sara Kordowska, wokalistka, zwyciężczyni trzeciej odsłony konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno", Rafał Masny, twórca Abstrachuje.TV, jednego z najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube, Aleksandra i Piotr Stanisławscy, dziennikarze naukowi, autorzy „Crazy Nauka”, najpopularniejszego i największego bloga popularnonaukowego w Polsce oraz Areta Szpura, współzałożycielka marki modowej Local Heroes, obecnie aktywistka ekologiczna.

POSŁUCHAJ Dtekk: szukam nieprzeciętności w muzyce >>>

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Rafał Masny: nieprzeciętność to energia, która łamie schematy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 17:50
Od 7 lat aktywnie współtworzy i obserwuje polski rynek internetowy. W tym roku w Czwórce szuka Nieprzeciętnych. - Ludzie młodzi są ideowi, świat oparty na potędze pieniądza jeszcze nie zdążył ich zepsuć. I ja chcę wspierać takie osoby - deklaruje Rafał Masny, jeden z założycieli kanału Abstrachuje.TV.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Areta Szpura: każdy z nas może być nieprzeciętny

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 13:20
Aktywistka ekologiczna i autorka książki "Jak uratować świat" - jest jednym z jurorów Plebiscytu Nieprzeciętni. - Dla mnie nieprzeciętność to odwaga w wyrażaniu swoich poglądów - przekonuje Areta Szpura.  
rozwiń zwiń