Jak wyglądają wakacje młodych naukowców?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 11:00
Porozmawiamy o tym ze studentami z Naukowego Koła Chemików Politechniki Gdańskiej, którzy są właśnie na Letnim Obozie Naukowym we Władysławowie.
W Czwórce sprawdzamy, jak nurkuje się w kontenerze Dive Spot Warsaw (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórce sprawdzamy, jak nurkuje się w kontenerze Dive Spot Warsaw (zdjęcie ilustracyjne)Foto: belizediversity/Shutterstock.com

Sprawdź także
1200_wakacje_shutterstock.jpg
Studenckie lato. Jak przeżyć ciekawie najdłuższe wakacje w życiu?

Młodzi naukowcy odpoczywają i prowadzą badania nad wodą. Na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzają szczegółową analizę chemiczną i mikrobiologiczną cieków wodnych. Działają wspólnie z innymi kołami, których członkowie wykonują pomiary przepływu prędkości wody. Dlaczego takie badania robi się właśnie latem? Jaka jest jakość wody, w której kąpiemy się w trakcie wakacji? I jak wygląda odpoczynek na takim obozie? 

Posłuchaj:


W audycji połączymy się też z jednym z laureatów Studenckiego Nobla. Porozmawiamy o dokonaniach i o tym, jak młodzi naukowcy spędzają wakacje.

***

Na audycję z cyklu "Strefa studenta" we wtorek (20.07) o godzinie 14.05 zaprasza Weronika Puszkar.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka studenci hobby

Czytaj także

Student w wielkim mieście. Jak nie zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Przed rozpoczęciem roku akademickiego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nam miasto, do którego planujemy wyjechać na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na studiach znajdź czas na pasję. Studencie, wciśnij START!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 08:28
W czasie pandemii i izolacji tylko mała garstka studentów realizuje swoje pomysły i angażuje się w działalność poza zajęciami na uczelni. Dlatego powstał film "Studencie, wciśnij START" zachęcający do szukania pasji i ich rozwoju. 
rozwiń zwiń