Studenckie lato. Jak przeżyć ciekawie najdłuższe wakacje w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 20:02
Studenci mają najdłuższe wakacje ze wszystkich. Jak zorganizować trzymiesięczny wypoczynek, biorąc pod uwagę niski budżet, ale i korzystając z przysługujących nam studenckich zniżek?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Song_about_summer

uczelnia studenci korytarz Shutterstock 1200.jpg
Studia, a może gap year - co nam daje rok przerwy?

Integracja, praktyki zawodowe, podróżowanie po świecie - jest wiele sposobów na to, by ciekawie spędzić te najdłuższe w życiu wakacje. - W dobie pandemii z  nielicznymi wyjątkami podróżować możemy praktycznie wszędzie, tym bardziej jeśli chcemy odwiedzić któryś z krajów Europy - tłumaczył Kamil Sylwestrzak, ekspert rynku turystycznego. Jak podkreślał, zasady zmieniają się jednak dość dynamicznie, dlatego warto śledzić m.in. państwowe strony, na których regularnie publikowane są aktualizacje dotyczące ewentualnych restrykcji.

Posłuchaj
54:05 2021_06_29 14_05_50_PR4_Strefa_Studenta.mp3 Najdłuższe wakacje w życiu - aktywności dla studentów? (Strefa studenta/Czwórka) 

Jak tłumaczył, wybór ofert wyjazdów studenckich jest dość duży, dlatego każdy znaleźć może coś dla siebie. - Możemy wyjechać na wakacje już nawet za tysiąc złotych. Autokarem dojedziemy do takich krajów jak Bułgaria czy Grecja, otworem stoją też Albania, Czarnogóra, Chorwacja, czy Macedonia. Jak wskazują badania jednak dziś już nie wszyscy studenci wybierają najtańszy sposób na podróżowanie - tłumaczył gość Czwórki. Warto też zwrócić uwagę, co czeka nas po powrocie do kraju. - W przypadku podróży drogą lądową kwarantanna najczęściej nie jest na turystów nakładana - podkreśłał Kamil Sylwestrzak.

shutt praca biurowa 1200.jpg
Praktyki studenckie - jak odbyć je w pandemii?

Sprawdź także:

Jak mówił, w dobie pandemii warto wybrać się na wakacje z biurem podróży. - W związku z częstymi zmianami w prawie zmieniają się siatki połączeń lotniczych, czy warunki rezerwacji hotelowych, co może stanowić dla podróżującego przykrą niespodziankę. Biura podróży są na to przygotowane i oferują m.in. bezkosztowe zmiany w takich rezerwacjach, pomoc ekspertów z zakresie aktualnych obostrzeń i pokierują nas w razie nagłych zmian, można także liczyć na ubezpieczenie za ich pośrednictwem w razie zachorowania poza granicami Polski.  

Posłuchaj także:

Jako studenci dysponujemy też legitymacją studencką, która uprawnia nas do wejścia do muzeów, czy innych atrakcji turystycznych ze stosownymi zniżkami. Gość Czwórki podkreślał, że na wyjazdach organizowanych przez biura podróży, dedykowanych żakom nie ma restrykcyjnych zasad dotyczących aktywności. - Wszyscy są dorośli, więc możliwości są bardzo szerokie - mówił.  

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Weronika Puszkar

Goście: Kamil Sylwestrzak (Student Travel)

Data emisji: 29.06.2021

Godz. emisji: 14.08

kd

Czytaj także

Wyjazdy na wakacje 2020. Polecimy do Hiszpanii?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 10:42
Hiszpania zamierza otworzyć granice dla turystów 1 lipca.  Kraj powoli przygotowuje się na nadchodzące wakacje, które jednak - ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem - mają być nietypowe. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Życie zaczyna się na pierwszym piętrze" - tak mieszka się w Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 21:09
W Tajlandii modny ostatnio biznes to przydomowe knajpki, restauracyjki i niewielkie bary. Jednak domy buduje się tu na podwyższeniach, by powódź nie zagrażała mieszkańcom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Majówka jeszcze w domu, a co z wakacjami?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 17:50
Stopniowe luzowanie obostrzeń i szybki wzrost liczby zaszczepionych osób mogą sprawić, że te wakacje będą inne od ubiegłorocznych. Ale czy takie jak za dawnych lat?
rozwiń zwiń